fbpx

Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Milliseid ohutusnõudeid tuleb soojustustööde käigus silmas pidada?

by NoobiDoobiDoo

PUR-vahuga soojustamine on teadupoolest üks lihtsamaid ja kiiremaid viise, kuidas igale elamule kvaliteetne ja pikaajaline soojuspidavus tagada. Kuigi professionaalide käe all saab töö võrreldes alternatiivsete lahendustega tehtud väga väikese ajakuluga, on siiski mitmeid nõudeid, mida silmas pidada, et kogu protsess kulgeks tuvaliselt ja muretult. Seekord teeme juttu ohutusnõuetest, mida PUR vahuga soojustamisel silmas pidada, ja sellest, kuidas tagada, et objekt on tööde läbiviimiseks valmis.

Millega on vaja arvestada enne PUR vahuga soojustustöödega alustamist?

Kui arvad, et PUR vahu paigaldajad tulevad lihtsalt, seljakotid seljas, sinu koju kohale, pritsivad või süstivad vajalikud kohad vahtu täis, pakivad oma asjad kokku ja lahkuvad, siis tegelikult ei ole kogu protsess siiski nii lihtne. PUR vahuga soojustamiseks on vaja spetsiaalset tehnikat, mille transportimine objektile seab tööle oma nõuded.

PUR vahu paigaldamise ajaks on vaja tagada, et paigaldajate autol, millel kogu paigaldustehnika paikneb, on kiire ja mugav ligipääs objektile. Selleks tuleb garanteerida, et autol on olemas lihtsalt ligipääsetav parkimiskoht, mis on vaba must ehitusrisust, aiatööriistadest ja muust sarnasest. Selline parkimiskoht peab paigaldusautole olema tagatud kogu tööde läbiviimise perioodiks.

PUR vahu paigaldamiseks vajalikule autole parkimiskoha valimisel tuleb mõningaid aspekte silmas pidada. Auto kaal on ligikaudu 3,5 tonni ja parkimise gabariidid minimaalselt 2,5 x 6,5 meetrit. Soojustustöödeks mõeldud paigaldustehnika vajab vähemalt 3 x 16A elektrivarustust, seega tuleb tagada, et selline elektriühendus on võimalik objektil tööde teostamiskes luua. Samuti tuleb arvesse võtta, et PUR vahtu paigaldatakse 45 meetri pikkuse vooliku abil, milles omakorda jookseb kolm kaablit. Lisaks kasutab PUR vahu paigaldaja nõuetekohast turvavarustust, millega liikumine ei ole kõige mugavam. Seetõttu tuleb arvestada, et objektil on paigaldusautost kuni soojustatavate pindadeni küllaldaselt liikumis- ja manööverdamisruumi.

Mida saad teha, et objekt oleks töödeks valmis?

Nagu ka varasemalt rääkinud oleme, on oluline, et soojustustööde teostamise ajaks on objekt korralikult muudest ehitusjäätmetest ja rämpsust puhastatud. Tuleb tagada, et objekt on piisavalt koras, et kogu protsess saaks kulgeda segamatult ja vastavalt vajalikele tööohutusreeglitele.

Kindlasti on oluline silmas pidada, et kõik kõrvalasuvad pinnad on PUR vahuga soojustamise ajaks korralikult kinni kaetud. Nii väldid vahu sattumist lähedal paiknevatele pindadele ja seeläbi nende potentsiaalset kahjustumist.

PUR vahu mõju ruumile ja elanikele

Nagu mainitud, kannavad kõik PUR vahu paigaldajad spetsiaalset kaitsevarustust. Ilma sedasorti kaitsevarustuseta on keelatud soojustatavas ruumis tööde läbiviimise ajal viibida. Lisaks tuleb teada, et vaatamata sellele, et PUR vahu näol on tegemist nii inimestele kui loomadele ohutu soojustusmaterjaliga, on vahu paigaldamise ajal heituvad gaasid siiski tervisele kahjulikud. Seetõttu on äärmiselt oluline, et majaelanikud soojustustööde teostamise ajal siseruumides ei viibi. Pärast PUR vahu paigaldamist tuleb soojustatud siseruume 24 tundi ventileerida, et ohtlikud gaasid elamust välja saada. Kui ventileerimiseks vajalik aeg on täis, on paigaldatud PUR vaht elanike tervisele täiesti ohutu.

Meie meeskond tagab, et pärast soojustustööde lõppu jätame endast maha puhta ja tervisliku keskkonna. Pärast paigaldamist lõikame üleliigse vahu ja koristame objekti tekkinud PUR vahu jääkidest. Siinkohal tasub märkida, et ka selle protsessi käigus ei tohiks elanikud objektil viibida.

Kui tahad garanteerida, et sinu kodu saab soojustatud kvaliteetselt ja sealjuures kõiki vajalikke turvameetmeid järgides, võta meiega ühendust.

Varasemad postitused