Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Kuidas PUR vahu abil basseini ja mullivanni soojustada?

by NoobiDoobiDoo

Viimaste aegade krõbedad külmakraadid võivad küll unistused suvisest basseinis sulistamisest veidi keerulisemaks muuta, kuid miks mitte ennast veidi päikselisemate mõtetega või mõnusa mullivanni külastusega üles soojendada? Kuna inimesed tahavad meie põhjamaisest lühikesest suvesoojast maksimumi võtta, on tänaseks päevaks ka Eestis basseinide rajamine laiemalt levima hakanud, kuid veelgi populaarsemad on aastaringselt rõõmu pakkuvad välimullivannid. Seekord räägime lähemalt nii basseinide kui välimullivannide soojustamisest ja sellega kaasnevatest eripäradest. 

Basseini soojustamine PUR vahuga

Ei saa salata, et idee veeta südasuvine päikseline ja kuum pärastlõuna mõnusalt jahutavas basseinis sulistades, ei kõla ilmselt kellelegi just kehvasti. Mis selle unistuse sisse aga ei kuulu, on mõtted sellest, kui suur energiakulu basseini ülalpidamisega kaasneb. Esiteks nõuab basseini soojendamine üüratutes kogustes energiat, lisaks ka selle puhastamine ja vee vahetamine. Nii on isikliku basseini omamine üsna kulukas lõbu. Need mured on aga võimalik korraliku soojustuse abil lahendada. Kuigi basseinile soojustuse lisamine võib esialgu veidi imeliku ja kuluka ettevõtmisena kõlada, tasub see otsus ennast kiiresti ära. 

Kvaliteetne soojustus aitab basseinis säilitada loodusest saadud soojust, mis tähendab, et sama energiat ei ole vaja kulutada ise basseini soojendades. Eriti suur vahe tuleb esile siis, kui basseinivee ja ümbritseva õhu ja maapinna temperatuur on väga erinevad. Kui bassein ei ole kvaliteetselt soojustatud, pääseb kogu soojus basseinist seinte kaudu välja ja energia hulk, mis basseini soojendamiseks uuesti kulub, on väga suur. 

Kui PUR vahu abil basseini seinad soojustada, püsib basseini temperatuur palju kauem soojana ja selle maha jahtumiseks kulub kordades kauem aega. Kõigest 5cm paksune soojustuskiht aitab energiakadu 60-70% vähendada. Kogu genereeritud soojusenergia püsib basseinis ja ei pääse seinte kaudu minema. PUR vaht on võimalik lihtsalt ja kiiresti pihustamismeetodil basseini seintele kanda ja see moodustab tahkudes suurepärase soojuskindla kihi. Lisaks on PUR vaht veekindel materjal, mis tähendab, et see ei ima niiskust endasse. PUR vahu näol on tegemist väga vastupidava ja pikaajalise soojustusmaterjaliga, mis aitab basseiniomanike kulud kontrolli all hoida ja nautida pikemalt mõnusat ja nauditavat veetemperatuuri. 

PUR vaht mullivanni soojustamiseks

Keset karmi talvekülma müts pähe tõmmata ja välimullivanni mõnulema minna, kõlab paljudele kindlasti nagu väga ahvatlev idee. Paraku kaasneb külmakraadidega ka kiire soojakadu ja nii muutub mullivannis vee soojana hoidmine võrdlemisi kulukaks ettevõtmiseks. Paljud välimullivannide omanikud kasutavad vee soojas hoidmiseks ainult vannikatet. Kuigi see aitab mingil määral soojakadu vähendada, ei ole see parima tulemuse saavutamiseks kindlasti optimaalne lahendus. Kui soovid oma mullivanni kauem, nii talvel kui suvel, soojana hoida ja seeläbi mullivanni soojendamiseks kuluva energia hulka vähendada, tuleks kindlasti mullivann soojustada. 

PUR vaht aitab luua mullivanni ümber õhukindla ja soojapidava kihi, mis omakorda aitab vältida suurt soojakadu. Maksimaalse tulemuse saavutamiseks tuleks soojustada nii mullivanni seinad kui põhi. Kvaliteetne soojustus aitab mullivanni sagedasel kasutamisel küttekulusid pea poole võrra vähendada. 

Efektiivse tulemuse saavutamiseks tuleb mullivanni ümber luua umbes 5cm paksune PUR vahu kiht, mis aitab ülemäärast soojakadu vältida. Peamised põhjused, miks PUR vaht on mullivanni soojustamiseks parim valik, on järgnevad:

  • PUR vahu madal soojusjuhtivus aitab välimullivanni vee soojana hoida ja loob vanni ümber külmakindla kihi.
  • PUR vaht loob kindla, ühtlase isolatsioonikihi, mis hoiab ära külmasildade ja soojalekete tekke.
  • PUR vahu paindlikkus tagab, et seda saab kasutada pea kõigil pindadel, nende kujust sõltumata.
  • Tänu veekindlatele omadustele ja ima PUR vaht niiskust ja vett endasse.
  • Kuna PUR vahuga tehtud soojustus laseb veeauru läbi, on võimalik nii liigne niiskus eemaldada ja seeläbi vältida seente ja hallituse teket. 
  • PUR vaht on väga vastupidav ja pika elueaga soojustusmaterjal, mille omadused säilivad ka väga pika aja jooksul.

Varasemad postitused