Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Mida peaksid teadma PUR vahu kasutamisest põrandate soojustamisel ja niiskuskindlaks muutmisel?

by NoobiDoobiDoo

Üks olulisemaid aspekte kodu soojustamisel on kvaliteetne põrandate soojusisolatsioon. Lisaks mugavale ja hubasele elukeskkonnale tagavad korralikult isoleeritud põrandad ka madalamad küttekulud. Seekord uurime lähemalt, mis on PUR vahu kasutamise plussid põrandate soojustamisel ja miks tasuks kogu kodu soojustamisel just selle materjali kasuks otsustada.

PUR vahu kasutamine niiskete põrandate soojustamisel

Nagu varasemalt rääkinud oleme, on PUR vahu kasutusalad ja paigaldamise võimalused väga laialdased. PUR vaht on ideaalne soojustusmaterjal nii vundamendi, seinte, pööningu kui põranda aluse soojustamiseks. Polüuretaanvahu kasutamine põrandate soojustamisel aitab vähendada soojuskadu, parandades samal ajal majaelanike elukvaliteeti. PUR vahu näol on tegemist suurepärase alternatiiviga mineraalvillale ja vahtpolüstüreenile. 

PUR vahu paigaldamine põrandate soojustamiseks on väga kiire ja lihtne protsess. Me ei väsi aga kordamast, et kiirelt, lihtsalt ja kvaliteetselt saab töö tehtud siiski vaid professionaalide käe all. Kogenud spetsialistid oskavad vahu täpselt pritsimismeetodil soojustatavale pinnale kanda, luues seeläbi ühtlase, niiskuskindla ja külmasildadeta kihi. PUR vahu kasutamine tagab pikaajalise tulemuse, mille puhul ei ole kahjustuste tekkimise pärast ka aastate jooksul vaja muretseda.

Põrandate vahtsoojustamine on ka väga hea meetod, mille abil kodule karmi talvekülma eest lisakaitset pakkuda. Kindlasti tasub PUR vahu kasuks otsustada, kui on plaanis põrandate alla põrandakütte paneelid paigaldada. Nagu mainitud, on vahtsoojustus tänu oma niiskuskindlatele omadustele sobilik kõigi tubade jaoks, alustades köögist ja lõpetades vannitoa põrandate, seinte ja lagedega.

põrandate soojustamine pur vahuga

Mida tasub PUR vahuga põrandate soojustamisel silmas pidada?

PUR vahuga soojustamine käib professionaalide käe all kiirelt ja lihtsalt ja lõpptulemuseks on kvaliteetne ja pikaajaline soojustus. Tänu oma niiskuskindlatele omadustele on PUR vahuga tehtud soojustus pindade niiskuse eest kaitsmisel äärmiselt efektiivne. Tänu sellele ei ole PUR vahtu kasutades vaja mingite lisa niiskuskaitsevahendite kasutamise pärast muretseda. Sellele vaatamata tuleb PUR vahuga põrandate soojustamisel siiski mõningaid aspekte silmas pidada. 

Põrandate soojustamise läbiviimiseks sobib vaid kuiv pind. Enne paigaldamise protsessiga alustamist tuleb tagada, et pinnad on korralikult puhastatud ja tolmust vabad. Õlitatud põrandad tuleks enne soojustamist õliskihist vabastada.

Kui paks peaks olema põrandate soojustamiseks kasutatav PUR vahu kiht?

Kui põrandate aluse kihi soojustamisel ruumi puuduse pärast muretsed, on PUR vaht suurepärane soojustusmaterjal, kuna kvaliteetse tulemuse saavutamiseks piisab vaid õhukesest kihist. Võrreldes enamike alternatiivsete soojustusmaterjalidega, tagab PUR vaht kaks korda õhema kihi abil sama efektiivse tulemuse. PUR vahuga tehtud soojustuse vähene ruuminõue võimaldab ka põranda kõrgust vähendada, mis muuhulgas mõjutab näiteks ukse paiknemise kõrgust. 

põrandate soojustamine

PUR vahu kasutamise peamised plussid põranda soojustamisel

Pritsimismeetodil PUR vahu paigaldamine on vaieldamatult üks efektiivsemaid viise kogu kodu soojustamiseks. Kvaliteetse tulemuse saavutamiseks piisab vaid väikesest soojustusmaterjali kogusest. Lisaks kõrgele soojapidavusele tagab PUR vaht ka soojustatavate pindade niiskuskindluse ja hoiab ära potentsiaalsete külmasildade tekkimise ohu. Vaatamata oma kergusele, on PUR vaht väga vastupidav, tänu millele ei pea soojustustööde kordamise või parandamise pärast muretsema.

PUR vahu niiskuskindlus garanteerib ka selle, et kodu on kaitstud hallituse ja seente eest, mis omakorda aitab majaelanikele tervisliku ja hubase elukeskkonna luua. Lisaks sobib PUR vaht suurepäraselt kodudesse, kus elab allergiate käes kannatajaid, kuna materjal on lõhnavaba ja ei eralda tolmu. Võime julgelt öelda, et tegemist on parima valikuga iga kodu jaoks!

Kui soovid enda kodu efektiivselt ja pikaajaliselt soojustada, võta meiega ühendust ja tagame, et sinu kodu saab kvaliteetselt soojustatud!

Mida peaksid teadma PUR vahu kasutamisest põrandate soojustamisel ja niiskuskindlaks muutmisel?

Varasemad postitused