Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Mida tuleks PUR vahu paigaldajat valides silmas pidada?

by NoobiDoobiDoo

Oleme varasemates artiklites rääkinud palju PUR vahuga soojustamise positiivsetest aspektidest. Alates kiirest paigaldusprotsessist kuni pea poole väiksemate küttekuludeni – on selge, et PUR vahu kasuks otsustamisega kaasnevad vägagi arvestatavad boonused. Ei tohi aga unustada, et kõiki vahtisolatsiooniga kaasnevaid plusse saab nautida vaid juhul, kui oled PUR vahtu paigaldama valinud professionaalsed ja litsentseeritud paigaldajad, kes kasutavad tööks vaid kõrgkvaliteetseid ja sertifitseeritud materjale. 

Seekord vaatame üle, mida peaksid PUR vahu paigaldajat valides silmas pidama, et saaksid tehtud töö kvaliteedis ja pikaajalisuses kindel olla.

1. Vali professionaalne meeskond

PUR vahu paigaldamine on kiire protsess, kuid seda vaid väljaõppinud paigaldajate käe all. 

Kindlasti ei ole tegemist ettevõtmisega, millega igaüks ilma eelnevate teadmisteta hakkama saaks, kuna vahu paigaldamiseks on vaja osata nii töövahendeid kui materjale õigesti käsitseda. Kui soojustustööd saavad tehtud oskamatu käe läbi, on lõpptulemuseks enamasti madala kvaliteediga töö, mille ümber või uuesti tegemisega kaasneb nii aja, energia kui rahaline kulu. 

Nüüdseks on turul väga palju ettevõtteid, kes PUR vahu paigaldamise teenust pakuvad. Seetõttu on eriti oluline enne lõpliku valiku tegemist olla kindel, et valituks osutub professionaalne ja väljaõppinud meeskond. Vaid nii saad tehtud töö kvaliteedis kindel olla. Paigaldajat valides tasub nende kodulehelt otsida infot olemasolevate litsentside ja sertifikaatide kohta. Kui sellist infot kodulehel toodud ei ole, soovitame soojalt meeskonna käest selle kohta uurida.

pur vahu paigaldajad sertifikaat
Ecopur on Huntsmanni poolt litsentseeritud ja sertifitseeritud paigaldaja ning meie meeskond on läbinud põhjalikud koolitused ning omab pikaajalist kogemust PUR vahu paigaldamisel (nii pritsimisel ja süstimisel).

Ecopuri meeskond on ülemaailmselt tunnustatud Huntsman Building Solutions poolt volitatud ja koolitatud PUR vahu paigaldaja Eestis. Meie meeskonnale on omistatud nii Huntsmani litsents kui sertifikaat. 

Korralikku väljaõppe saanud meeskond teab, millised töövahendid, materjalid ja tingimused on vajalikud selleks, et vahtsoojustus oleks pikaajaline ja kvaliteetne ning klient saaks täpselt sellise lõpptulemuse, mida ta ootab ja mille eest on makstud.

2. Kvaliteetsed materjalid

Maailma mõistes on erinevate PUR vahtude valik väga lai. Keskendudes täpsemalt Eesti turule, muutub aga ka kasutusel olevate materjalide nimekiri oluliselt lühemaks. Laias laastus on juttu kas avatud või suletud pooridega vahust ning pritsitavast või süstitavast vahust. Kuigi vahtude valik ei ole Eestis hetkel veel väga lai, tuleb turule siiski järjest enam uusi pakkujaid ja tootjaid.  Seetõttu oni äärmiselt oluline silmas pidada, et soojustustöödeks kasutatav materjal omab vajalikke sertifikaate ja on spetsialistide poolt tunnustatud.

Kvaliteetse vahu peamisteks näitajateks, mida jälgida on a) soojusjuhtivus – mida väiksem on antud näitaja, seda parem; b) tihedus ja c) veeauru difusioonitakistuse koefitsient – mida suurem nimetatud näitaja, seda kvaliteetsem vaht. Kõigil tootjatel on pakutavale vahule olemas andmeleht, kus eelmainitud info on välja toodud. Kliendil on alati õigus paigaldajalt ka sellekohast infot küsida. Oluline asi mida tähele panna, on see, et kasutataval vahul peab olema CE-sertifikaat, mis materjali kvaliteeti kinnitab. 

Ecopuri meeskond kasutab maailma suurima PUR vahu tootja Huntsmani vahtu. Nende kõrgkvaliteetset vahtu on võimalik paigaldada isegi kuni 15 külmakraadiga ja professionaalsete paigaldajate poolt paigaldatud soojustuse puhul võid Huntsman PUR vahu puhul kindel olla, et tegemist on äärmiselt vastupidava ja pikaajalise lõpptulemusega. 

3. Küsi garantii kohta

Eesti turul lubavad paljud pakkujad tehtud soojustustööle garantiid. Paraku, kui mingil põhjusel nn garantiiaega tarvis rakendada oleks, muutuvad garantiitingimused olematuks. 

Sellise ebameeldiva üllatuse taga on asjaolu, et mitmeid pakkujad nimetavad endapoolseks garantiiks vahu prognoositavat, sertifikaadist tulenevat eluiga, kuid kui reaalsuses probleem tekib, ei vastuta ei tootja ega paigaldaja. 

Kuna Ecopur on nii enda meeskonna võimekuses kui kasutatava materjali kvaliteedis kindel, pakume meie poolt teostatud töödele 25-aastast garantiid. See tähendab, et kui valid soojustustöid tegema meie meeskonna, on sulle tagatud nii lõpptulemuse kõrge kvaliteet, kui südamerahu juhuks, kui misiganes probleem tekib. 

pur vahu paigaldamine garantii
Ecopur-is anname igale tööle Huntsmanni poolt 25-aastase garantii, kuna oleme nende poolt litsentseeritud ja sertifitseeritud paigaldaja.

PUR vahu õige paigaldamine nõuab kvalifikatsiooni, oskusi ja kogemusi

Nagu öeldud, on PUR vahu paigaldamine kiire ja võrdlemisi lihtne ettevõtmine, kuid seda vaid väljaõppinud spetsialistide käe all. Et tegemist ei ole just kõige soodsama soojustusvahendiga, soovitame enne paigaldaja valimist teha vajalik eeltöö, tagamaks, et lõpptulemus on pikaajaline ja aitab sul pikas perspektiivis küttekulude pealt arvestatavalt kokku hoida.

Varasemad postitused