Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Jätkusuutlikkus

Kasutame vaid Huntsmani materjale

Ecopur on ametlik Huntsman PUR vahu litsentseeritud paigaldaja Eestis ning oma töös kasutame vaid Huntsmani materjale.

Huntsmani üks olulisemaid põhiväärtusi on sustainability ehk jätkusuutlikkus.
Seetõttu on kõik Huntsmani tooted arendatud ja loodud kasutades taastuvaid ja taaskasutatavaid materjale. Selle asemel, et lasta iga aasta tonnide viisi plastikut prügilatesse kuhjuda, suunatakse see Hunstsmani tehastesse ehitusmaterjalide tootmisesse.

Energiasäästlikkus

Huntsmani PUR vahuga soojustatud majad on kuni 50% energiasäästlikumad kui majad mida on soojustatud traditsiooniliste soojustusmaterjalidega

Keskkonnahoid

Iga aasta eemaldatakse prügilatest, taaskäideldakse ja kasutatakse Huntsmani PUR vahu tootmises ca 250 miljonit plastikpudelit

Taaskasutus

Keskmise maja soojustamiseks kasutatud vahus on taaskasutatud ca 4000 plastikpudelit

Lisaks sellele, et kõik kasutatavad ehitusmaterjalid on loodud kasutades taaskäideldavaid materjale on need ka tervisele ja loodusele täielikult kahjutud, kuna nad ei eralda mürkaineid. Näiteks on Ameerika Astmahaigete Assotsiatsioon tunnistanud polüuretaanvahu ehk Huntsamanni PUR vahu kõige ökoloogilisemaks soojustusmaterjaliks.

Lisaks sellele, et kõik kasutatavad ehitusmaterjalid on loodud kasutades taaskäideldavaid materjale on need ka tervisele ja loodusele täielikult kahjutud, kuna nad ei eralda mürkaineid. Näiteks on Ameerika Astmahaigete Assotsiatsioon tunnistanud polüuretaanvahu ehk PUR vahu kõige ökoloogilisemaks soojustusmaterjaliks.

Jätkusuutlikkuse aspektist lähtudes...

PUR vaht on kasulik soojustusmaterjal ka muudel põhjustel:

 • 1) Traditsiooniliste soojustusmaterjalide puhul on tavaline, et nad hakkavad aja jooksul ja gravitatsiooni mõjul allapoole vajuma ning tekitavad seina ülaosas vahed, kus tekivad ka külmasillad.
  PUR vahu puhul seda probleemi ehk külmasildu tekkida ei saa, sest PUR vaht nakkub seinale ja püsib seal muutumatult kuni ehitise eluea lõpuni.
 • 2) Lisaks on võimalik ära jätta tuule- ja aurutõkke paigaldamine
 • 3) PUR vaht annab parema vastupidavuse tulekahju korral kuna polüuretaanvahul on tuldtõkestav kiht.
Mida peaksid teadma

PUR vahu kohta?

 • 1) PUR vahuga soojustamine on kõige kiirem soojustus viis. Keskmiselt kulub ühe keskmise suurusega maja soojustamiseks 2 päeva, kui klassikaliste soojustusmaterjalide puhul kulub selleks 3-4 päeva
 • 2) PUR vahtu on võimalik paigaldada pritsimise meetodil või süstimise meetodil olenevalt sellest kas soov on soojustatavad elemendid lahti võtta või mitte.
 • 3) Võimalik kasutada nii väljast kui seest soojustamisel
 • 4) Puitmaterjalist seintele on soovitatud kasutada avatud pooridega vahtu ja kiviseintele suletud pooridega vahtu.
 • 5) PUR vaht on ohutu nii astmaatikutele, allergikutele ja ka kõigile teistele hingamisteede haiguste käes vaevlevatele inimestele.
 • 6) Võimalik paigaldada ka keerulisemalt ligipääsetavatesse ja kitsastesse kohtadesse

Mida soojustame?

house

Fassaadid

foundation (1)

Vundamendid ja soklid

brick-wall

Seinad ja pööningud

diamond

Erilahendused

Kui otsid soojustust

Siis vali Ecopur ja anname sulle 25-aastase garantii!