Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

6 põhjust, miks peaksid oma garaaži soojustama

by NoobiDoobiDoo

Enamik koduomanikke mõtlevad kodu soojustamisest rääkides eelkõige eluruumide peale. Esmalt tulevad mõttesse magamistoad, elutuba, köök jne. Pahatihti jääb aga üks äärmiselt oluline ruum tähelepanuta.

Garaaži soojustamisega kaasneb kodule hulgaliselt kasulikke aspekte, sealhulgas energiasääst, suurem elamismugavus ja garaaži parem säilimine. Seekord uurime lähemalt, miks on oluline oma garaaž kvaliteetselt soojustada ja kuidas seda PUR vahu abil efektiivselt teha. 

Mis on pihustatav PUR vaht?

Pihustatava PUR vahu näol on tegemist soojustusmaterjaliga, mis on tehtud polüuretaanvahust. See kantakse soojustatavale pinnale vedelal kujul ja lühikese aja jooksul vedelik paisub, täites enne tahkumist kõik teele jäävad praod ja avaused nii seintes, lagedes, põrandates kui ka antud kontekstis — garaažis. Pärast tahkumist loob PUR vahuga tehtud soojustus õhukindla barjääri, mis aitab vältida soojuskadu ja õhulekkeid. 

Mis on pihustatava PUR vahuga garaaži soojustamise plussid? 

Nagu ikka, võiksime PUR vahu kasutamisega kaasnevatest positiivsetest aspektidest ilmselt lõputult rääkida, kuid seekord vaatame üle kuus peamist põhjust, miks peaksid oma garaaži soojustamisel PUR vahu kasuks otsustama. 

Suurem energiatõhusus

 

Üks peamisi plusse, mis kaasneb sellega, kui oma garaaži pihustatava PUR vahuga soojustad, on see, et nimetatud soojustusmaterjal aitab oluliselt sinu kodu energiatõhusust tõsta. Kui sinu garaaž on ehitatud su kodu külge, võib see soojustamata kujul põhjustada märkimisväärset energiakadu kogu elamus.  

Soojustamata garaaži kaudu pääseb talvel külm õhk ja suvel kuum õhk lihtsasti sinu eluruumidesse. See tähendab aga automaatselt suurenenud kütte- ja ventilatsioonikulusid. Kui oma garaaži soojustada otsustad, aitab see oluliselt vähendada energiahulka, mis on vaja, et eluruumides mugav ja hubane temperatuur säilitada.

Mugavam elukeskkond

Garaaži soojustamine aitab oluliselt tõsta ka sinu kodu elamismugavust. Kui veedad garaažis arvestatavas koguses aega, näiteks oma hobide või autoga tegeledes või kasutad seda hoopis asjade hoiustamiseks, siis garaaži soojustamine aitab sealset temperatuuri ja niiskuse taset kontrolli all hoida.

Karmide talveilmadega püsib garaaž soojem ja suvel püsib kuum õhk garaažist väljas. See aitab omakorda sulle oma tegevusteks mugavama keskkonna tagada. 

Laiem kasutusala

Oma garaaži soojustamine aitab ka selle kasutusvõimalusi laiendada. Kvaliteetselt soojustatud garaaži saab kasutada aastaringselt, sõltumata väljas olevast ilmast. Nii saad oma garaaži kasutada näiteks tööruumi, jõusaali või isegi lisa eluruumina. 

Kui otsustad oma garaaži soojustamise kasuks, võid selle muuta funktsionaalseks ja mugavaks ruumiks, mida võid mitmel erineval otstarbel kasutada. 

Müra vähendamine

Veel üks pihustatava PUR vahuga kaasnev pluss on see, et PUR vaht aitab vähendada mürataset. Kui juhtud elama võrdlemisi mürarikkas naabruskonnas või tiheda liiklusega tänava ääres, võib soojustamine aidata oluliselt vähendada garaaži kostuva müra hulka. Seeläbi on võimalik garaaž muuta rahulikuks ja nauditavaks keskkonnaks. 

Parem niiskuskaitse

Pihustatava PUR vahuga tehtud soojustus aitab sinu garaaži niiskuse eest kaitsta. Liigne niiskus võib garaažile mitmeid probleeme põhjustada, seda eriti talvel, kui lumi ja jää sulavad ja võivad garaaži tungida. Liigne niiskus viib omakorda hallituse tekkimiseni, mis on majaelanike tervisele ohtlik. Kui oma garaaži PUR vahuga soojustad, saad vältida niiskuse pääsemist garaaži ja seeläbi nii enda kui teiste majaelanike tervist kaitsta. 

Kõrgem kinnisvara väärtus

Garaaži soojustamine on tark mõte ka selles osas, mis puudutab sinu kodu väärtuse tõstmist. Soojustatud garaaž laiendab elamu kasutatava pinna ulatust. See on eriti ahvatlev koduostjatele, kes otsivad kinnisvara, millel on paindlik kasutuspind. Soojustatud garaaž aitab tõsta ka sinu kodu energiatõhusust, mis on paljude ostjate silmis tõeliselt oluline müügiargument, kuna see tähendab vähendatud küttearveid ja mugavamat ning tervislikumat elukeskkonda. 

Nagu eelnevast nähtub, on garaaži soojustamine kindlasti tark valik, mis ennast nii suurendatud elamismugavuse kui vähendatud küttearvete näol kiiresti ära tasub. Kui oled huvitatud oma garaaži soojustamisest, võta meiega ühendust ja meie eksperdid on sulle meeleldi abiks, tagades, et sinu garaaž saab soojustatud kiiresti ja kvaliteetselt.

Varasemad postitused