Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Miks ei tohiks PUR vaht soojustust ise paigaldada ja muud PUR vahuga seotud küsimused

by NoobiDoobiDoo

PUR vahu paigaldamine on üks sedasorti kodu parendamise projektidest, mida ei tasuks kindlasti omal käel ette võtta. Kuigi tänapäeval võib mõningatest poodidest ise kasutamiseks mõeldud PUR vahu paigaldamise komplekte leida, tuleks lisaks soetada korralik ventileerimise ja kaitsevarustus ja mitmeid muid vahendeid, enne, kui töödega alustamise peale isegi mõelda võiksid. Vaatamata sellele, et näiline kokkuhoid võib esialgu ahvatlev tunduda, pole kahtlustki, et pikas perspektiivis on professionaalse PUR vahu paigaldus meeskonna palkamine oluliselt targem ja parem investeering. Nii saad ka kindel olla, et tehtud töö on kvaliteetne, ohutu ja teenib sind veel pikki aastakümneid. 

PUR vahu paigaldamise komplektidega ei kaasne vajalikke teadmisi ja kogemust

Me ei vaidle, et esmasel hinnangul tundub ise PUR vahuga kodu soojustamine kõvasti soodsam, kui professionaalse meeskonna palkamine. Nagu tuntud vanasõnagi ütleb, siis paraku ei ole tasuta lõunaid olemas ja suure tõenäosusega läheks esialgne kokkuhoid sulle aja jooksul kalliks maksma. Kui ise PUR vahu soetad, ei kaasne vahuga aastatepikkusi teadmisi, kogemusi ega õiget varustust, mis aga kvaliteetse soojustustöö tegemiseks hädavajalikud on. 

Kogu Ecopuri meeskond omab lisaks kvaliteetsele väljaõppele ja regulaarsetele koolitustele ka suurt kogemustepagasit, mis tagab, et kõik soojustustööd saavad alati tehtud turvaliselt, kiirelt ja kvaliteetselt. Meie tiim oskab kiirelt hinnata, kus ja kuidas erinevat tüüpi PUR vahtusid kasutada, et parimad tulemused saavutada. Lisaks ei ole ekspertide palkamisel vaja majaelanike tervise ja ohutuse pärast muretseda. 

PUR vahtu on võimalik valesti paigaldada

Professionaalse väljaõppe saanud PUR vahu eksperdid teavad kõige paremaid, kiiremaid ja efektiivsemaid viise, kuidas PUR vahtu paigaldada. Kuigi kõrvaltvaatajale võib PUR vahu paigaldamine võrdlemisi lihtne tunduda, on tegelikult tegemist vägagi detailse tööga. PUR vahu peale kandmisel on äärmiselt oluline potentsiaalseid vigu vältida, nagu näiteks vahu valesse kohta pritsimine või süstimine või kogu ettevõtmisega valest kohast alustamine. Kui PUR vahtu saab soojustatavale pinnale liiga palju või vähe kantud, võib soojustuse efektiivsus selle võrra kannatada. Mõnel juhul võivad sellised vead viia isegi suurema kahju kui kasuni. 

Miks peaksid PUR vahu paigaldamise ekspertide hooleks jätma?

Kui tahad kindel olla, et sinu kodu saab soojustatud efektiivselt, turvaliselt ja kiirelt, seejuures kvaliteedis järeleandmisi tegemata, peaksid alati soojustustööde läbiviimiseks eksperdid palkama. Vaatamata näilisele kokkuhoiule, läheb kehvasti ja amatöörlikult tehtud soojustus sulle pikas perspektiivis oluliselt kulukamaks.

Kui kaua PUR vahuga tehtud soojustus säilib?

Üks levinumaid PUR vahuga seotud küsimusi on see, kui kaua PUR vahuga tehtud soojustus kestab. Lühike vastus sellele küsimusele on, et kvaliteetselt paigaldatud PUR vaht soojustus kestab kogu sinu kodu eluea, mis on ligikaudu 80 kuni 100 aastat. Isolatsiooni säilivust ja efektiivsust hinnatakse selle R-väärtuse ehk soojustakistuse järgi. Kuigi soojusisolatsioon kaotab pika aja jooksul paratamatult teatud määral oma soojustakistust, säilitab PUR vaht oma R-väärtust pikema aja jooksul, mistõttu on see iga elamu jaoks arukas investeering.

Kui kaua võtab PUR vahuga soojustamine aega?

Üks PUR vahu suurimaid plusse on see, et PUR vahuga soojustamine on võrdlemisi kiire protsess. Kui soojustatavale pinnale vaid õhuke PUR vahu kiht kanda, kulub soojustustöödeks paar tundi ja enamik elamuid on võimalik ühe päevaga soojustada. Loomulikult sõltub tööde läbiviimise täpne ajakulu sellest, kui korralikult on eeltöö tehtud ja palgatud meeskonna ekspertiisist.

Varasemad postitused