Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Neli põhjust, miks tasub uusehitiste puhul PUR vahtu kasutada

by NoobiDoobiDoo

Pole kahtlust, et kodu rajades soovivad kõik koduomanikud, et nende uus kodu püsiks võimalikult kaua parimas võimalikus konditsioonis, pakkudes majaelanikele hubast, turvalist ja mõnusat keskkonda. Oleme varasemalt rääkinud nii PUR vahu kasutamisest vanades elamutes kui majade rekonstrueerimisel. Seekord uurime aga lähemalt, miks tasuks uusehitiste puhul PUR vahu kasuks otsustada. 

Miks tasuks oma uus kodu PUR vahuga soojustada?

Uut kodu ehitades on lugematul hulgal erinevaid faktoreid, mida tuleb parima lõpptulemuse saavutamiseks arvesse võtta. Sinu uus ehitusprojekt peab katma oluliselt tähtsamaid küsimusi, kui vaid tulevase kodu välimus. Seetõttu on eriti oluline kohe ehitusprotsessi alguses teha targad otsused, mis tagavad sinu kodu säilivuse ja tugevuse ka pikas perspektiivis. Üks tähtsamaid küsimusi, millele vastus leida tuleb, on see, millist soojustust uues kodus eelistada tuleks. Tõenäoliselt oled isegi mõelnud sellele, kas ehk tasuks otsustada PUR vat soojustuse kasuks. Järgnevalt toomegi välja neli peamist põhjust, miks tasuks uusehitise puhul just PUR vahtu kasutada.

Parem strukturaalne stabiilsus

Kui uue ehitise puhul PUR vahtu kasutada, oled juba saavutanud suure eelise selles osas, mis puudutab sinu kodu struktuurilist stabiilsust ja vastupidavust. Erinevalt teistest soojustusmaterjalidest aitab PUR vahu kasutamine seinte, põrandate ja lagede soojustamisel tõsta sinu kodu vastupidavust tormide, tugevate tuulte ja muude ekstreemsete ilmaolude eest. Lisaks paisub PUR vaht tahkudes, täites kõikvõimalikud praod ja avaused ja pakkudes seeläbi su kodule vajalikku lisakaitset. 

pur vahu

Suurem energiatõhusus

Soojustusmaterjali üks peamisi funktsioone on tagada, et soe õhk ei pääse talvel ja külmal ajal toast välja, samas tagades, et suvekuumaga püsib toa sisekliima mõnus ja jahe. PUR vaht aitab oluliselt sinu kodu energiatõhusust parandada, tagades et kõik vahed ja avaused on korralikult täidetud ja pakkudes hetkel turu parimat soojustusvõimet tänu kõrgele soojustakistuse näitajale.

Korralik ja kvaliteetne kaitse niiskuse eest

Kuna vedelal kujul soojustatavale pinnale kantud PUR vaht paisub tahkudes täidab see edukalt kõik teele jäävad augud, praod ja avaused, sõltumata nende suurusest. See omakorda tagab parima võimaliku niiskuskaitse sinu kodule. PUR vahuga tehtud soojustus aitab sind kaitsta vee lekete, võimaliku hallituse ja seente eest, mis paratamatult liigse niiskusega kaasnevad. Lisaks aitab PUR vahuga tehtud soojustus ära hoida ka õhulekked ja külmasillad, hoides niiskuse ja tuuletõmbuse sinu kodust eemal.

Suurepärane investeering tulevikku

pur vahuga soojustamine | pur vahtu kasutada

PUR vahu omadused aitavad garanteerida, et PUR vahuga tehtud soojustuse näol on tegemist pikaajalise investeeringuga, mis aitab sinu kodu eluiga oluliselt pikendada. Sinu kodu on tõenäoliselt üks suurimaid investeeringuid, mille sa elu jooksul teed, mistõttu aitab PUR vahu kasuks otsustamine anda sulle meelerahu ja kindluse, et sa ei pea tulevikus enam soojustuse uuendamise või väljavahetamise pärast muretsema. See omakorda aitab sinu kodu üldist väärtust tõsta, mis on kindlasti eriti tervitatav, juhul kui peaksid tulevikus plaanima oma kodu müüki panna.

Kus saab uusehitises PUR vahtu soojustamiseks kasutada?

Nüüdseks peaks ilmselt selge olema, et PUR vahu kasutamisega uusehitises kaasneb hulgaliselt positiivseid aspekte. Ehk tekib veel aga küsimus, millistel pindadel ja kohtades oma uues kodus siis täpselt PUR vahtu kasutada võiksid. Me ei liialda, kui väidame, et PUR vahu kasutusalad kodu soojustamisel on sisuliselt lõputud:

  • Pööning ja katusealune
  • Kelder
  • Sise- ja välisseinad
  • Laed ja põrandad,
  • Vundament
  • Garaaž
  • Kõik raskesti ligipääsetavad alad
  • …ja palju muud.

Varasemad postitused