Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Miks tuleks ventilatsiooni- ja veetorude soojustamisel PUR vahtu eelistada?

by NoobiDoobiDoo

Ilmselt võib üsna julgelt väita, et enamik Eesti koduomanikke on krõbedate talvekülmadega seisnud silmitsi murega torude külmumise pärast. Kui temperatuur juba miinuskraadidesse langeb, on oht torude külmumiseks vägagi reaalne, eriti juhul, kui majaelanikud peaksid pikemalt kodust eemal viibima ja maja näiteks ahiküttele on üles ehitatud. Kõige hullemal juhul ei päädi mure aga vaid torude külmumisega, vaid külmunud torud võivad ka lõhkeda. Kui selline olukord juba käes, on probleemi lahendamine vägagi kulukas, ajamahukas ja närvesööv protsess.

Et sellist ebameeldivat situatsiooni vältida, tuleb nii kodused ventilatsiooni- kui veetorud kvaliteetselt soojustada. Seekord uurime lähemalt, miks tasub vee- ja ventilatsioonitorude isoleerimisel just PUR vahtu eelistada. 

Elamu torude soojustamise eripärad

Üks peamisi põhjuseid, miks koduomanikud peavad ventilatsiooni- ja veetorude külmumise pärast pead vaevama, on nende asukoht. Tihtipeale paiknevad torud ruumides, mida ei köeta (nt keldris) või ruumides, kus esineb veeauru tekkimist, külmalekkeid ja seeläbi soojakadu. Selleks, et garanteerida torude vastupidavus pikaks ajaks ja ka krõbedate külmakraadidega, vajavad nad korraliku soojusisolatsiooni. Paraku ei ole torude soojustamine just sama lihtne, kui näiteks sileda ja lameda seina- või põrandapinna.

Torud on kumera kujuga ja enamikul juhtudel ei ole ka nende läbimõõt terves majas üks ja sama. See omakorda tähendab, et selliste soojustusmaterjalide nagu näiteks mineraalvilla kasutamine on küll võimalik, aga oluliselt suurem peavalu, kui vaja oleks.

 Teadupoolest on aga just PUR vahu üks suurimaid plusse see, et see sobib kasutamiseks pea igal pinnal. Nii ei ole ka kodus paiknevad torud erand. Pihustatava PUR vahu abil on kumerate ja erikujuliste pindade katmine kiire, lihtne ja efektiivne.

Miks torude soojustamisel PUR vahtu eelistada?

PUR vaht on tänu oma suurepärastele õhkupidavatele omadustele leidnud laialdast kasutust enamike jahutustorude ja jahutuspaigaldiste puhul. Tänapäeval kasutatakse seda suuresti näiteks torude, liitmike ja muude isolatsioonikatete tootmisel. 

PUR vahu üheks peamiseks plussiks, lisaks selle suurepärasele soojapidavusele, on PUR vahu heli summutavad omadused. Kui kodus paiknevad torud on soojustatud PUR vahuga, aitab see ära hoida liigset heli levimist torude kaudu ja seeläbi tagada vaiksema ja meeldivama elukeskkonna. 

Väldi PUR vahu abil kondensiooni tekkimist soojustuses

PUR vahuga tehtud soojustus on äärmiselt efektiivne, kuna kvaliteetse PUR vahuga tehtud soojustus on vett mitteläbilaskev, mis tähendab, et vesi ja veeaur ei saa soojustusest lihtsalt läbi imbuda. See omakorda aitab vältida kondensaadi teket isolatsioonis ja soojustatavate torude välispinnal. 

Aja jooksul hakkavad muud, alternatiivsed soojustusmaterjalid niiskust sisse imama, mis viib lõpuks selleni, et soojustuse sisse ja torude pinnale tekib külma ilmaga jää. See tõstab aga nii torude külmumise tõenäosust kui võimalust korrosiooni tekkeks. 

Kui soovid, et sinu kodus oleksid nii ventilatsiooni- kui veetorud efektiivselt ja kvaliteetselt soojustatud, ilma et peaksid külmade ilmade pärast liialt muretsema, võta meiega ühendust ja soojustame sinu kodu torud PUR vahuga.

Varasemad postitused

See veebisait kasutab teie kasutuskogemuse parandamiseks küpsiseid. Eeldame, et olete sellega rahul, kuid võite soovi korral loobuda. Nõust Loe edasi

Privaatsuspoliitika