Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Kuidas PUR vahu abil vanu maju soojustada?

by NoobiDoobiDoo

Suurim väljakutse, millega seisavad silmitsi vanade majade omanikud, kes soovivad kütte- ja ventilatsioonikulude pealt kokku hoida, on see, et suur soojakadu toimub maja välisfassaadi kaudu. Vanemate majade puhul on üheks efektiivseimaks soojustamise viisiks nende seinte, lagede ja keldrite soojusisoleerimine. Seekord räägime lähemalt, millised soojustusmeetodid vanade majade soojuskindlaks muutmiseks parimad on. 

Miks on vanade majade soojusisoleerimine oluline?

Vanade majade puhul on suurimaks probleemiks kõrge soojusülekande koefitsent, mis mõningatel juhtudel ulatub lausa 1.5 W/m2K. Seetõttu on nende enda soojuspidavuse võime äärmiselt madal, mis külmadel kuudel päädib külmade ja suvel soojade õhuvoolude liikumisega. Vanemat tüüpi majadesse ei paigaldatud enamasti kvaliteetset soojustusmaterjali, mis sellist olukorda tulemuslikult vältida aitaks. 

Nagu ka varasemalt juttu on olnud, sobib PUR vaht suurepäraselt iga tüüpi elamute soojustamiseks ja pea kõigile pindadele. Polüuretaanvahu üheks suurimaks plussiks on selle madal soojusjuhtivuse koefitsent ja kõrge soojapidavus. Kuna PUR vaht hoiab ära külmasildade tekkimise võimaluse, ei pea PUR vahuga soojustades enam muretsema nende kohtade pärast elamus, kust soojus tavaliselt minema pääseb.

Miks tasub vanemate majade soojustamisel just PUR vahu kasuks otsustada?

Nagu ka meie varasematest artiklitest selgub, toimib PUR vahuga soojustamine suurepäraselt nii suvel kui talvel. Karmidel talvekuudel aitab PUR vahuga tehtud soojustus vajaliku sooja ilusti toas hoida ja soojadel suvekuudel aitab see välistada maja ülekuumenemise. Selge on see, et nii on võimalik vältida liigseid kütte- ja ventilatsioonikulusid. Seega on PUR vaht suurepärane valik, kui majaelanike eesmärgiks on küttekulude pealt kokku hoida.  

pur vahuga soojustamine, pur vaht
PUR vahuga soojustamine

Oluline pluss, mis kaasneb maja soojustamisega PUR vahuga, on ka see, kui kiire ja lihtne on antud soojustusmaterjali paigaldusprotsess. Vaht pritsitakse või süstitakse vaid soojustatavale pinnale ja sisuliselt ongi töö tehtud. Vedelal kujul soojustatavale pinnale kantud vaht tungib kõigisse avaustesse ja õõnsustesse ja paisudes täidab need ideaalselt. Võrreldes muude alternatiivsete soojustusmaterjalidega, võtab PUR vahuga elamu soojustamine oluliselt vähem aega. 

PUR vaht on sobilik soojustusvahend kõigisse majaosadesse, kaasa arvatud katusealustesse, mis tihtipeale enda alla võrdlemisi suure ala võtavad. Kogenud professionaalide käe all saavad PUR vahu abil kvaliteetselt ja efektiivselt soojustatud ka kõige keerulisemalt ligipääsetavad katusealused ja majaelanikud ei pea potentsiaalsete külmasildade pärast oma pead vaevama. 

Vanade majade soojustamise puhul on oluliseks aspektiks, mida jälgida, ka see, et soojustusmaterjal oleks veearu läbilaskev ehk n-ö hingav. Avatud pooridega PUR vaht laseb veeauru läbi samal ajal niiskust sisse imamata. Tänu sellele, ei pea muretsema hallituse või muude seente tekkimise pärast. Lisaks on PUR vaht äärmiselt pikaealine, tagades niiskuskaitse ja muud väärt omadused pikkadeks aastateks. PUR vaht on äärmiselt vastupidav ka välistele füüsilistele teguritele ja jõududele. Seega on PUR vahuga soojustamine vanade majade puhul, nende säilimise huvides, vaieldamatult parim valik. 

Mis on vanade majade välise soojustamise eesmärk?

Kõige populaarsem soojustamise meetod on polüuretaanvahuga maja välisseinte soojustamine. Seinte soojustamine seestpoolt välistab soojuse tungimise seintesse, mis aga kivimajade puhul seinad niiskeks jätab. Sellise lähenemise lõpptulemuseks võib olla seinte jäätumine ja nende püsiv kahjustumine, mis selgelt just vanemate majade puhul eriti suureks ohuallikaks on. Välisseinte soojustamine aitab edukalt sellist probleemi ennetada. 

PUR vahuga maja vundamendi soojustamine
Pur vahuga vana maja vundamendi soojustamine

Suurepärane aeg PUR vahuga välisseinte soojustamiseks on siis, kui viiakse läbi elamu fassaadi renoveerimistöid. Suletud pooridega PUR vahtu saab edukalt kasutada nii kiviseine kui puitseine puhul. Vedelal kujul tungib soojustusmaterjal kõigisse ettejäävatesse avaustesse ja pragudesse ning täidab need paisudes. Nii ei pääse soe õhk ja niiskus läbi seinte. Meie soe soovitus on PUR vahuga tehtavad soojustustööd pigem kuivade ja soojade ilmadega suvekuudel läbi viia, kuid nagu ka varem maininud oleme, jätab PUR vaht ka selles osas päris palju mänguruumi. 

Pea meeles, et parima tulemuse saavutamiseks tuleks PUR vahuga soojustamine usaldada professionaalide kätesse. Kui vajad soojustusalast nõu või oled valmis oma küttekulusid vähendama, võta julgelt meiega ühendust. 

Varasemad postitused