Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

PUR vahu tüübi ja PUR vahu paigaldaja valimine?

by NoobiDoobiDoo

PUR-vahuga soojustamine on üsnagi uudne ja kauge valdkond, millest paratamatult sellega mitte igapäevaselt tegelev inimene ei peagi kõike teadma. Kuid kui plaanid maja soojustama hakata ning oled kursis, et PUR-vaht on selleks parim valik, siis teeme meeleldi sulle vahu ja paigaldaja valiku veidi lihtsamaks ja mugavamaks. 
Esmalt, et PUR-vahu paigaldaja valik veidi kergemalt kulgeks on oluline aru saada missugune vaht sobib missuguse majaosa/elemendi soojustamiseks. Selleks oleme allpool toonud välja erinevate vahtude peamised omadused ja kasutuseesmärgid ning ka aspektid, mida silmas pidada endale PUR-vahu paigaldaja valimisel. 

PUR-vahu tüübid ja nende eesmärgid

PUR-vahtu on kahte tüüpi: avatud ja suletud pooridega vaht. 


1) Avatud pooridega vaht

Peamiselt kasutamiseks välis – ja vaheseinte, katusealuste, lagede jne soojustamiseks nii palk-, kivi- kui ka puitmajades.
Vaht kinnitub puidust aluspinnale või tuuletõkkeriidele.

Kuna temperatuuri muutudes jätab avatud pooridega vaht puidule “mängimisruumi”, ilma isolatsioonikihti pragusid tekitamata, siis sobib see hästi puitkonstruktsioonist seinte ja katusealuste soojustamiseks. 
Avatud pooridega vaht sobib samuti hästi seinte ja põrandate sisse süstimiseks.

2) Suletud pooridega vaht

Peamiselt mõeldud kasutamiseks maja välisseinte, välisfassaadi, pööngingute, katusealuste ja -pealsete, keldri seinte, põrandate, vundamendi seest ja väljast soojustamiseks. 
Lisaks sobib suletud pooridega vaht hästi erihoonete nagu välibasseinide, ujulate, mahutite, külmhoonete ja veinikeldrite soojustamiseks. 
Suletud pooridega vaht kinnitub tugevale aluspinnale nagu kivi või betoon ning seetõttu sobib hästi ka seinte või põrandate sisse süstimiseks.

PUR-vahu paigaldaja valimine

On tavaline, et teenusepakkuja valitakse uue hoone soojustamisel või olemasoleva ilmastikukindlaks muutmisel peamiselt hinna järgi. Paraku ainult hinnast lähtudes leiab koduomanik ennast tihtilugu ühe või mitme järgneva probleemi ees:

 • Teenusepakkuja ei paigaldanud õiges koguses vahtu, mistõttu ei teki korraliku soojustusisolatsiooni
 • Vaht on valesti paigaldatud, mistõttu ei teki korraliku soojustusisolatsiooni (soojustuskihi vahele võivad jääda lõhed või külmalekked)
 • Kasutatakse ebasobivat vahtu, mis aja jooksul kokku tõmbub ja/või praguneb hävitades sellega ka soojusisolatsiooni
 • Vahtu ei ole segatud/töödeldud õigetel tingimustel (või kasutatud vanu aineid või valedes vahekordades), mistõttu vaht on ebakvaliteetne ning tõmbub kokku ja/või praguneb aja jooksul
 • Vahtu on paigaldatud selleks ebasobivatel temperatuuridel. Kui õhutemperatuur on väljas langenud 0 kraadi lähedale, siis tuleb kasutada PUR-vahtu, mis on mõeldud ka miinuskraadidega paigaldamiseks.


Kuna kodu soojustamise protsess on küllaltki kulukas ettevõtmine, mis peab olema tulemuslik kuni aastakümneteks, siis tuleks vältida uisa-päisa tegutsemist ning tasub olla kindel, et sai valitud just õige ettevõte.
Kui veidi googeldada, siis tundub, et on tohutu valik PUR-vahu paigaldamise teenusepakkujaid, kelle vahel valida aga tegelikkuses on see number palju väiksem.


Teenusepakkuja valimisel olulised aspektid on:

 • firma üldmulje
  Kas neil on korralik koduleht ning kas selle sisu jätab mulje, et nad teavad, millest räägivad
 • tegelik töökogemus
  Oluline pole see kui vana on ettevõte vaid kui kaua ollakse antud valdkonnas töötanud. 
 • töötajate kvalifikatsioon ja oskused
  Kas meeskond on vajalikud koolitused läbinud? Kes koolitas? Kui pikk on meeskonna töökogemus antud valdkonnas?
 • kasutatav tooraine
  Kuna PUR vahtu võib leida mitmeid erinevaid, siis on paraku ka nende kvaliteet erinev. Veendu, et ettevõtte poolt kasutatav vaht oleks kvaliteetne (kestaks kaua ning oleks kohalikele ilmastikuoludele vastupidav)
 • klientide kogemused ja tagasiside
  Küsi julgelt varasemate tööde kohta või palu võimalusel mõne eelmise kliendi kontakti. Vahetu suhtlus kellegiga, kes sinuga samas olukorras on olnud, saab palju valgust heita sellele, kuidas vastav ettevõte tegutseb.  
 • omavaheline suhtlus/koostöö sujuvus
  Esimesest kontaktist alates näed/kuuled kuidas ettevõte klientidesse / sinusse suhtub. Oluline on meeles pidada, et kui sinusse kliendina suhtutakse üleolevalt või sinu ajaga ei arvestata enne töö tellimist, siis mõtle alati sellele, et kuidas sind hakatakse kohtlema, kui leiad, et tehtud töö juures on mõni viga.

Perfektset ettevõtet ei ole paraku olemas, sest eks kõigil tuleb vigu ette, kuid riskide maandamiseks tasub valida just see, kelle puhul eksimusi kõige vähem on olnud ning näed, et nad teavad mida teevad. 

Miks valida Ecopur?

Ecopuris oleme võtnud südameasjaks pakkuda igale kliendile ainult suurepärast kogemust.
Kõik meie meeskonnaliikmed on läbinud põhjaliku koolituse Huntsmani poolt (maailma üks suuremaid kvaliteetse PUR-vahu tootjaid), kellega koostöös viime oma meeskonnale pidevalt läbi täiendkoolitusi ning meie tehtud töödele teostatakse juhusliku kontrolli. 
Meie töötajate kvalifikatsioon ja kogemus on lausa niikaugele jõudnud, et oleme suutnud Huntsmanni meeskonnale mõned meie kogemustega tulnud nipid juurde anda, millega garanteerida PUR-vahuga efektiivsem ja kestvam soojustamine.

Kasutame oma töös vaid kvaliteetseid vahu segamis- ja pritsimismasinaid ning vaid Huntsmani vahtu, millel on 25 aastane garantii. (Huntsmani PUR-vahu kohta leiad rohkem infot siit)


Tänu kõigele sellele saame garanteerida, et alates esimesest kontakti hetkest kuni soojustusisolatsiooni (või ehitise) eluea lõpuni on kliendi rahulolu garanteeritud. 

Varasemad postitused