Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Millistel pindadel kasutamiseks PUR vaht sobib?

by NoobiDoobiDoo

Oleme nüüdseks korduvalt rääkinud PUR vahu kasvavast populaarsusest ja erinevatest aspektidest, mis vahu laiemale kasutuspinnale kaasa on aidanud. Kuigi praeguseks on selge, et PUR vahtu võib kasutada iga kodu soojustamiseks, tekib siiski küsimus, millistel pindadel tegelikult PUR vahuga soojustamist kasutada saab ja kas antud soojustusmaterjal on üldse enamike pindade jaoks sobiv? Seekord vastamegi just nendele küsimustele. 

Kas PUR vahtu saab igale pinnale kanda?

Pur vahu paigaldamine
Pur vahu paigaldamine

Veel hiljuti sõltus elamu soojustamiseks kasutatava materjali valik hoone ehituse eripärast ja soojustades tuli silmas pidada iga hoone unikaalseid vajadusi ja nõudmisi. Sellega kaasnes pahatihti aga nii tööaja kui teenuse kulu suurenemine. Tänaseks on pulüuretaanvaht ehituse valdkonnas väga laialdaselt kasutatud lahendus. Tänu PUR vahu unikaalsetele omadustele võib julgelt väita, et tegemist on vaieldamatult ühe paremini kinnituva soojustusmaterjaliga. 

PUR vahtu võib pritsida paljudele laialt kasutatud pindadele, ilma et töö tulemus sõltuks paljudest muudest lisateguritest. Õiget tüüpi vahtu saab kasutada nii vundamendi, seinte, katuse kui pööningu soojustamiseks. PUR vaht loob ühtlase kihi, mis sulgeb tihedalt kõik avaused, praod ja seinte nurkades olevad õhuvahed ja kinnitub pinnale ideaalselt. Tegemist on väga vastupidava lahendusega, mis pakub lisaks suurepärasele soojusisolatsioonile ka kõrget heliisolatsiooni, luues seeläbi mugava, sooja ja hubase elukeskkonna pikkadeks aastateks. 

Kuidas parandada PUR vahu kinnitumist?

Lisaks mitmetele muudele kasulikele omadustele on PUR vaht hinnatud tänu oma suurepärasele kinnitumisele suurele hulgale erinevatele ehitusmaterjalidele. Sellegipoolest on teatud asjad, mida on võimalik teha, et nakkumist veelgi parandada. Vaatame lähemalt, kuidas PUR vahu kinnituvust tõsta.

Kõige olulisem aspekt, millele tähelepanu pöörata, on aluspinna korralik ettevalmistamine, et see vastaks optimaalsetele tingimustele. PUR vahtu tuleks pritsida ühtlasele ja kuivale aluspinnale. Kui soojustataval pinnal on roostet, mustust, liiva võ muid kergesti eemalduvaid elemente, jääb vaht paraku vaid nende, kõige kergemini eralduvate osade külge. 

Polüuretaanvahu omadused võimaldavad seda kanda puhtale ja liivasele mördile. Efektiivsuse parandamiseks tasub pind katta kvaliteetse mördiga. Selline protsess aitab pinnale kinnitumist tõsta ja hoida ära PUR vahu loodud soojuskihi eemaldumist soojustatavalt pinnalt.

PUR vahuga katusealuse soojustamine
PUR vahuga katusealuse soojustamine

Enne PUR vahu pritsimist siledatele pindadele on samuti veidikest eeltööd teha vaja. Pind tuleks hoolega mineraalpiiritusega puhastada ja õlist vabastada. Lisaks tuleks pinda töödelda korrosioonivastase ainega. Kui soojustatavat pinda katab varasemast ajast vana ja vigastatud polüuretaanvaht, tuleks pind vanast kihist esmalt metallharjastega harja või muu sarnase vahendi abil vabastada. 

Kasutades pritsitavat vahtu terashallide, ladude või põllumajanduslike laoruumide juures ei ole vahu peale kandmise pärast vaja muretseda. Kui saal on tsingitud plekist, tuleks enne soojustustöödega alustamist viia läbi mõningad spetsiaalsed ettevalmistused, mis tekitavad vahu ja tsingitud pleki omavahelise nakkumise. Kui metallleht on mitu aastat vana, pole sellised ettevalmistused enam vajalikud.

Millisele pinnale PUR vahtu ei kanta?

Et PUR vahu soojus- ja niiskuspidavusest ja muudest suurepärastest omadustest maksimum võtta, tuleks soojustusmaterjal kanda ühtlasele, puhtale ja kuivale aluspinnale. Seega ei tohiks PUR vahtu kanda määrdunud ja niiskele pinnale või pinnale, mida katab pindmine kondensatsioon. Lisaks võivad problemaatiliseks osutuda ka väga madala poorsusega pinnad. Sellisel juhul ei ole PUR vahu kasutamine tõenäoliselt kõige optimaalsem valik. Viimaseks vajavad mainimist ka sellised materjalid nagu teatud plastid nagu teflon ja polüpropüleen. Kuna nimetatud materjalidel puudub nakkumisvõime, ei kinnitu nendele isegi kõige tugevamalt kleepuvad soojusisolatsiooni materjalid. 

Enne soojustustöödega alustamist tasub esmalt ekspertidega konsulteerida, et olla kindel, milliseid aspekte tasuks kontrollida ja kas või milliseid ettevalmistusi tuleks enne protsessiga alustamist läbi viia. 

Varasemad postitused