Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Pur-vahu valik katuse alla

by NoobiDoobiDoo

Võrreldes muude soojustusmeetoditega on PUR-vahuga katusealuste soojustamine kordades kiirem ja lihtsam protsess.  PUR vahu valik – kas kasutada avatud pooridega PUR-vahtu või suletud pooridega PUR-vahtu sõltub maja materjalist, katusealuse kasutuseesmärgist, katusealuse tüübist jpm teguritest.

Allpool leiad mõned peamised põhjused, miks valida katusealuse soojustamisel just PUR-vaht:

  • Väiksemad küttearved – kuna pur-vahuga soojustatud katusealused on alternatiivsetest soojustus vahenditest efektiivsemad, siis vähendad ca 20-25% oma küttearveid. 
  • Tugevam katusekonstruktsioon – Katusealuse soojustamisel paigaldatakse PUR-vaht otse katuseplaatide või katusekivide alla ning katusetalade vahele. Paigaldades paisub vaht, täites kõik praod ja tühimikud ning sidudes katusetalad omavahel kokku, muutes katuse tugevamaks ja vastupidavamaks. 
  • Pikem katuse eluiga – kuna PUR-vaht tugevdab katust konstruktsioonina, siis pikeneb sellega ka katuse ja ehitise eluiga. 
  • Katusealuse lisaotstarve – PUR-vahuga soojustatud katusealused annavad suurepärase kaitse väliskeskkonna eest, võttes samal ajal 30-50% vähem ruumi, kui standardsed soojustusmaterjalid nagu vill (avatud pooridega vaht ca 30% vähem ja suletud pooridega vaht ca 50% vähem) seega saab seda kasutada kindla panipaiga või lisa eluruumina. 
  • Külmasildade vaba soojustus – PUR-vahuga soojustades tagad hermeetilise liitekohtadeta soojustuskihi, millel ei teki külmasildu.
  • Seente ja hallituste kaitse – PUR-vaht takistab hallituse ja seente tekkimist, sest vaht blokeerib veeauru ning vahus endas puuduvad neile vajalikud toitained.
  • Puidu ja metalli kaitse – suletud pooridega PUR-vaht tõrjub vett ja veeauru takistades selle kogunemist lae alla ning kaitstes sellega metalli rooste tekkimise ja puitu mädanemise eest. 
  • Paigalduskiirus ja efektiivsus – PUR-vahuga katusealuste soojustamine on kordades kiirem ja efektiivsem soojustusmeetod, kui ühegi muul meetodil katusealuse soojustamine. Lisaks on vahtu võimalik pritsida ka keeruliselt ligipääsetavatesse kohtadesse ning paigaldada efektiivse (tiheda) isolatsioonikihina ka torude ja juhtmete ümbrusesse ilma külmasildu jätmata. 

Katusealuse soojustamisel PUR-vahuga on võimalik valida nii avatud või suletud pooridega vaht. Kumbki vaht on erinevate omadustega ning vahu valikul on määrav hoone eripära, seisukord ja soojapidavuse nõuded. 

katusealuse soojustamine | suletud pooridega

Avatud pooridega vaht

Näiteks avatud pooridega vaht takistab õhu liikumist aga laseb samas veeauru läbi, ilma seda endasse imamata. Lisaks on avatud pooridega vaht suletud pooridega vahust kergem ja kohevam, mistõttu sobib see hästi puitkontstruktsioonist seinte ja katusealuste soojustamiseks, sest jätab puidule temperatuuri kõikudes “mängimisruumi”, ilma et vahtu pragusid või lõhesid tekiks. 

Kuna avatud pooridega vaht kleepub efektiivselt ka ebakorrapäraste pindade või aluspindadega, siis ei ole vaja ka muretseda, et vaht konstruktsioonide küljest temperatuuri kõikudes ja puidu paisudes/kahanedes lahti tuleks. 

Avatud pooridega vahtu paigaldatakse peamiselt puidust aluspindadele või tuuletõkkeplaadile (või -riidele) ning täidab paisudes kõik pinnal olevad praod ja tühimikud. 

Avatud pooridega vaht sobib hästi kasutamiseks katusealustel, kus sundventilatsioon puudub. Reeglina on avatud pooridega vahtu vaja paigaldada 30% õhema kihina, kui villa, et saavutada sama soojapidavus. 

Suletud pooridega vaht

Suletud pooridega vaht on tugev ja jäik vaht, mis ei liigu aja jooksul paigast. Tänu suletud pooridele on soojapidavus 2 korda parem kui muud soojustuse lahendused, mistõttu on seda võimalik paigaldada poole õhema kihina kui näiteks villa. 

Peamiselt paigaldatakse suletud pooridega vahtu tugevatele aluspindadele nagu betoon ja kivi, aga ka puitkonstruktsioonidele. 

Kuna suletud pooridega vaht annab puitkonstruktsioonidele tugevust ja vastupidavust juurde, siis sobib see hästi paigaldamiseks kohtadesse kuhu lisadiagonaale paigaldada ei plaanita. Samuti ei ole vaja paigaldada tuule- ega aurutõket, sest vaht täidab ise juba need ülesanded.

Suletud pooridega vaht sobib hästi kasutamiseks katusealustel, kus sundventilatsioon on olemas, sest vaht ei hinga (ei lase õhtu ega veeauru läbi).
Reeglina on suletud pooridega vahu kiht 2 korda õhem kui sama soojapidavuse korral villa oma, seega sobib suletud pooridega vaht katusealuste soojustamiseks, kus ruumi kokkuhoid on väga olulisel kohal. 

suletud pooridega vaht

Küsi konsultatsiooni

Võta julgelt meiega ühendust ja küsi nõu ja hinnapakkumist.

Varasemad postitused