Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Mis on parim viis katusealuse soojustamiseks?

by NoobiDoobiDoo

Oleme varasemalt põgusalt rääkinud PUR vahu kasutamisest katuse soojustamisel. Seekord vaatame veidi lähemalt, millist lähenemist tasuks rakendada katusealuste sarikavahede soojustamiseks, mis on sedasorti isolatsiooni eripärad ja mida tasuks parima tulemuse saavutamiseks silmas pidada. Kuna talveilmad on nüüdseks end juba meie õuel sisse seadnud, uurime ka seda, millised on soojustamisvõimalused külmakraadidega.

Miks on vaja katusealust soojustada?

Katus ja pööning on ühed peamised kohad, mille kaudu elamu soojust välja kiirgab. Seetõttu on väiksemate küttearvete huvides äärmiselt oluline tagada, et kõik nendega seotud alad on kvaliteetselt soojustatud. Katuse ja pööningu soojustamisel tuleb tähelepanu pöörata iga elemendi, sealhulgas katusealuste sarikavahede, detailsele soojustamisele, et elanikele tervislik elukeskkond tagada. Võrreldes alternatiivsete lahendustega, on katusealuse soojustamisel mõned eripärad, mida tähele panna. 

Kuidas katusealust edukalt soojustada?

Katusealuste sarikavahede soojustamiseks on mitmeid variante. Üks tuntumaid ja läbi aegade populaarsemaid lähenemisi on olnud mineraalvilla paigaldamine. Paraku kaasneb mineraalvilla kasutamisega üks oluline puudus. Nimelt kipuvad mineraalid niiskust endasse imema, mis omakorda loob suurepärase kasvukeskkonna hallitusele ja seentele. Õnneks on PUR vahu näol nüüdseks turule parem ja jätkusuutlikum alternatiiv tekkinud, mis aitab tagada hoone pikaajalisuse. Rääkides katusealusest, mille puhul niiskuspidavus on eriti oluline, on PUR vaht soojustamiseks suurepärane valik. 

Kui tahad, et sinu kodu katusealuse soojustamine oleks tehtud efektiivselt ja jätkusuutlikult, ilma et peaksid kvaliteetse tulemuse tagamiseks seda iga natukese aja tagant kordama, on vahtsoojustamine parim otsus. PUR vahu poolt loodav soojusisolatsioon ei kaota oma omadusi ka aastate möödudes ja aitab sinu toa sisekliimat külma ja niiskuse eest pikka aega kaitsta. Luues ühtse ja tugeva soojusisolatsiooni kihi, aitab PUR vaht tagada, et sinu küttearved ei too endaga halbu üllatusi kaasa.

katusealuse soojustamine, pur vaht, katusealuse soojustamiseks
Katusealuse soojustamisel on parim valik PUR vaht

Miks on PUR vaht katusealuse soojustamiseks parim valik?

Katusealuse soojustamise näol on peaks tegemist olema ühekordse lahendustega. See tähendab, et kui oled kord sarikavahed soojustanud, ei tohiks soojustusmaterjali soojustpidavad omadused aastate jooksul muutuda. Tänu oma esialgsele vedelale olekule pääseb PUR vaht ka kõige väiksematesse pragudesse ja õõnsustesse, mis vahu paisumisel ja tahkumisel edukalt täidetud saavad. Lisaboonuseks PUR vahu kasutamisel on asjaolu, et sedasorti vahtsoojustus pakub lisaks ka arvestatavat heliisolatsiooni. Nii jääb suurem tänavamüra ja tugevad vihmasajud toas viibijatel kuulmata. 

Nagu mainitud, on katus ja pööning elamu soojuskao osas ühed peamised murekohad. Kui katusealuse soojustamisel PUR vaht appi võtta, on võimalik aga seda probleemi vältida. Kuna vaht katab soojustatava pinna ühtse kihina, ei ole külmasildade tekkimise pärast vaja muretseda. Mis puudutab majaelanike tervist ja heaolu, on PUR vahu näol tegemist turvalisima valikuga. See on allergikutele täiesti ohutu ning aitab tänu oma niiskuskaitse omadustele ka hallituse tekkimist vältida.  

PUR vahuga kaetud katusealuse sarikate lagunemine

Vaatamata sellele, et PUR vaht ei ole tegelikult soojustamise maastikul enam uus nähtus, on endiselt inimesi, kellel sedasorti lähenemise suhtes mõningad kahtlused on. Näiteks muretsevad paljud karkasslagedega majade omanikud soojustatava puidu lagunemise pärast. Tegelikult ei ole siinkohal aga muretsemiseks vähimatki põhjust – tuleb vaid õige vahu kasuks otsustada. 

Katusealuse puhul tuleks soojustamiseks kasutada avatud pooridega õhku läbilaskvat vahtu. Seda tüüpi vahtu kasutades saab puit hingata, mis aitab tagada, et puitkonstruktsioonid ei hakka koguneva niiskuse tõttu mädanema. Kui korralikult kuivanud puitpinnal avatud pooridega vahtu kasutada, on selle õhu läbilaskvus võrreldav puidu õhu läbilaskvusega ja tänu sellele on puidu lagunemise mure välistatud. 

katusealuse soojustamine | katusealuse soojustamisel | sarikavahede soojustamine
Katusealuse soojustamine PUR vahuga

Mida katusealuse soojustamisel PUR vahuga tähele panna?

Number üks asi, mida enne kastusealuse soojustamist PUR vahuga tuleb kontrollida, on puidu niiskustase. Kui see on üle 12%, ei saa soojustustöid teostada. See on üks põhjus, miks on äärmiselt oluline valida soojustustööde teostajaks kogenud professionaal, kes teab, millised tingimused on soojustamiseks üldse sobivad ja tagavad pikaajalise ja kvaliteetse tulemuse. Kui puidu niiskustase on tööde alustamiseks liiga kõrge, on võimalik spetsiaalsete küttekehade ja õhukuivatite abil puit esmalt kuivatada ja alles siis soojustamise kallale asuda. 

Praegusel külmal ajal on eriti oluline puidu niiskustaset silmas pidada, kuna välitingimused on soodsamad puidu kõrgemaks niiskustasemeks. Meie kvaliteetsete ja vastupidavate PUR vahtude puhul ei tohiks paigaldustööde ajal väline õhutemperatuur olla madalam kui -15 kraadi. Loomulikult võib vajadusel ka radikad ja erinevad küttekehad ümbritseva temperatuuri tõstmiseks appi võtta.

Enne soojustamistöödega alustamist ole kindel, et oled valinud professionaalse ja tunnustatud paigaldaja. Nii ei pea sa tööde parandamise pärast muretsema ja saad kindel olla, et sinu kodu on kvaliteetselt soojustatud. Kui sinu kodu vajab soojustamist, võta meiega ühendust ja aitame sinu kodu soojana ja küttearved kontrolli all hoida. 

Varasemad postitused