Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

PUR vahu eelised võrreldes traditsiooniliste soojustusmaterjalidega

by NoobiDoobiDoo

Tihtipeale kiputakse erinevatel elualadel eelistama teada-tuntud ja testitud lahendusi, uurimata, kas ehk pole aja jooksul turule kvaliteetsemaid ja üldiselt paremaid lahendusi tekkinud. See reegel saab paljudel juhtudel kinnitust ka elamute soojustamisel. Inimesed usaldavad pimesi traditsioonilisi ja pikalt turul olnud klassikalisi soojustusmaterjale, mis pahatihti on aga nüüdseks ajast ja arust. PUR vahud ehk polüuretaanvahud ei ole praeguseks enam turul midagi täiesti uut, aga sellegipoolest otsustavad paljud inimesed kodu soojustamisel traditsioonilisemate soojustusmaterjalide kasuks. Paraku võib see neile pikas perspektiivis oluliselt nii aja-, energia- kui rahakulukamaks minna.

Seekord võtamegi luubi alla PUR vahtude eelised võrreldes klassikaliste soojustusmaterjalidega ja uurime välja, kas ehk oleks aeg traditsioonilised lahendused erru saata.

pur vahu eelised võrreldes traditsiooniliste soojustusmaterjalidega
PUR vahu paigaldamine katusealusele

Miks tasuks eelistada PUR vahtu klassikalistele toodetele?

Kõige lihtsamalt võib öelda, et PUR vahu põhiline eelis võrreldes traditsiooniliste soojustusmaterjalidega seisneb PUR vahtude kasutamise kiiruses, mugavuses ja kõrges kvaliteedis. Kliendi jaoks tähendab see seda, et soojustustööd saavad tehtud kiirelt ja mugavalt ning lõpptulemuseks on kõrge kvaliteediga soojusisolatsioon, mille uuendamise pärast ei ole vaja ka aja möödudes pead vaevata. Mis puudutab elamute soojustamist, siis PUR vahu näol on sisuliselt tegu kliendi jaoks ideaalse lahendusega. Eelistades PUR vahtu hoitakse kokku nii aega, energiat kui raha.

Aja kokkuhoid seisneb eelkõige selles, kui kiiresti on PUR vahtu kasutades võimalik kõik vajalikud soojustustööd ära teha. Professionaalse ja kogenud PUR vahu paigaldaja käe all kulub PUR vahu paigaldamsele võrreldes klassikaliste soojustusmaterjalide paigaldamisega oluliselt vähem töötunde. Lihtsat loogikat kasutades tähendab see ka enamasti soodsamat lahendust.

Rahaline kokkuhoid ilmneb eelkõige aga pikas perspekiivis, kuna kvaliteetselt tehtud soojustustöö tähendab, et elamu on kindlustatud korraliku soojusisolatsiooniga, mis omakorda tagab väiksema kulu küttearvete tasumisele. Lisaks ei ole professionaalselt paigaldatud PUR vahtu vaja juba lühikese aja möödudes uuendada, et selle soojuspidavust tagada. Kuna pihustamise ajal on PUR vaht vedelik, täidab see paisudes ka kõik kõige keerulisemalt ligipääsetavad praod ja vahed. Klassikalised soojustusmaterjalid seda teha ei suuda, mistõttu on nende abil tehtud soojustustöid pahatiti oodatust varem vaja uuendada. Nii ilmneb rahaline kokkuhoid PUR vahtu kasutades ka selles, et sama tööd ei ole vaja korduvalt teha.

Mis teeb PUR vahu eriliseks?

Nagu eelnevast selgus, katab PUR vahu kasutamine võrreldes klassikaliste soojustusmaterjalidega põhilised aspektid, mis aitavad õige soojustusmaterjali valimisel otsust teha. Nüüd uurime aga veidi lähemalt, mis täpselt PUR vahu eriliseks teeb.

  1. Olematu soojuskadu

Nagu mainitud, jäävad selliste klassikaliste soojustusmaterjalide nagu näiteks villa paigaldamisel mõningad praod ja vahed siiski soojustusmaterjaliga täitmata. PUR vaht tungib ka kõige pisematesse pragudesse ja avaustesse, tagades seeläbi maksimaalse soojuspidavuse. Nii võib klient kindel olla, et talvel püsib soe õhk toas ja suvel väljas.

  1. Kiire tulemus

Tänapäeva maailmas, kus aeg on üks suurimaid varasid, on töö kiirus kindlasti otsuse tegemisel suureks faktoriks. Kasutades PUR vahtu, võib kogu elamu soojustada keskmiselt kahe kuni kolme päeva jooksul ning protsessiga ei kaasne liigseid koristustöid. PUR vaht kuivab vaid mõne minutiga, mis tähendab, et elanikud saavad kiirelt kodu sisustamisega edasi minna.

  1. Kokkuhoid materjalilt

Enamikke klassikalisi soojustusmaterjale kasutades jääb pahathti pärast töödega lõpetamist arvestatavas koguses materjale üle, millega enamasti midagi teha pole. PUR vahu suur boonus on aga see, et materjali kasutatakse täpselt nii palju kui konkreetse töö tegemiseks vaja ning materjalikadu on seega olematu.

PUR vahtude eelised
PUR vahu pritsimine
  1. Õhuke soojustuskiht

Kuna PUR vaht on väga kõrge soojuspidavusega, siis ei kulu seda soojustustöid tehes sama või isegi parema tulemuse saavutamiseks nii palju kui teisi materjale. Tänu sellele ei muutu soojustatav konstruktsioon liiga paksuks.

  1. Vähem müra

Lisaks soojuspidavusele on PUR vahul ka heli isoleerivad omadused. Tänu sellele on PUR vahtu kasutades võimalik oma kodu ja erinevad ruumid helikindlamateks muuta ning elanikud ei pea enam liigse tänavamüra käes kannatama.

  1. Suurim vastupidavus

Erinevalt enamikest alternatiivsetest soojustusmaterjalidest, mis aja jooksul oma head omadused kaotavad ja lagunevad, on PUR vaht märgatavalt vastupidavam. Tänu sellele, et PUR vaht sälitab oma head omadused ka pika aja jooksul, puudub vajadus selle välja vahetamiseks.

Nagu eelnevast nähtub, on suur hulk põhjuseid, miks tasuks elamu soojustamisel traditsioonilistele soojustusmaterjalidele PUR vahtu eelistada. Siiski tasub meeles pidada, et kõiki mainitud eeliseid saab nautida vaid juhul, kui PUR vaht on paigaldatud oskuslike paigaldajate poolt. Kui soovid, et sinu hoone saaks soojustatud kiirelt ja kvaliteetselt, võta meiega ühendust!

Varasemad postitused