Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Miks tasub pööningu soojustamiseks PUR vahtu kasutada?

by NoobiDoobiDoo

Enamike majade katusealused leiavad kasutust pööninguna. Vaatamata sellele, et antud ruumi enamasti eluruumina ei kasutada (pigem ehk asjade hoiustamiseks), on pööningu soojustamine selle all asuvate ruumide soojapidavuse huvides äärmiselt oluline. Seekord uurime lähemalt kuidas ja miks tasuks pööningu soojustamiseks PUR vahtu kasutada, et ülejäänud tubade soojuskadu vältida. 

Miks on pööningu soojustamine vajalik?

Pööningu näol on tegemist kaldkatuse all paikneva ruumiga, mida ei kasutata elamiseks ja mida ei köeta. Tihtipeale on ka katusepind, mille all pööning asub, jäetud ilma korralikust soojusisolatsioonikihist. Enamasti on soojustuskiht sellisel juhul paigaldatud katusele või katusenõlvadele. 

Katuse soojustamine on aga ökonoomilistel põhjustel väga oluline. Sellest tulenevalt tuleb pööning soojustada ka juhul, kui seda elamaispinnana ei kasutata, et seeläbi köetavate ruumide soojuspidavus garanteerida. 

Pööningu soojustamine PUR vahuga

Üks, mis kindel – pööningu soojustamine tasub jätta professionaalide hooleks. Lisaks sellele, et pööning võib tihtipeale olla võrdlemisi keeruliselt ligipääsetav ruum, tuleks soojustuse pikaajalisuse ja kõrge kvaliteedi huvides töö läbiviimiseks kogenud spetsialistid palgata.

Lisaks töö tegijate oskuslikkusele on äärmiselt oluline otsustada õige soojustusmaterjali kasuks. Siinkohal tuleb taaskord PUR vaht mängu. Tasub meeles pidada, et suurema tihedusega ja suletud pooridega vaht pakub paremat isolatsiooni ja tänu sellele teeb suletud pooridega vaht juba õhukese kihina väga efektiivse soojustustöö ära. Et kõik materjali kasulikud omadused aga tõeliselt esile saaksid tulla, tuleb soojustuskiht professionaalselt ja lähtuvalt vajadusest jaotada. 

pööningu soojustamiseks pur vahtu
Pööningu soojustamine PUR pritsvahuga

Pööningu vahtsoojustamise peamised plussid

PUR vahtu paigaldatakse spetsiaalse töövahendi abil. Tänu sellele liigub vaht oma esialgsel vedelal kujul kõigisse teele jäävatesse avaustesse ja pragudesse täpselt vajalikus koguses ja täidab need paisudes ideaalselt. 

  1. Suurepärane vastupidavus

PUR vaht pakub lisaks efektiivsele soojusisolatsioonile ka head heliisolatsiooni. Tänu oma vastupidavusele saab vahtsoojustus edukalt hakkama ka ektreemsete ilmastikuoludega ning väliste keemiliste mõjuritega. 

  1. Säilivus

Võrreldes paljude muude soojustusmaterjalidega on PUR vaht oluliselt pikaealisem. Nii ei ole sul pärast soojustamisega lõpetamist vaja vahu vananemise või selle soojustpidavate omaduste kadumise pärast muretseda. 

  1. Hea heliisolatsioon

Katusele langevad vihmapiisad võivad ideetasandil küll rahustavalt kõlada, kuid seda vaid mõistlikus koguses. Nagu mainitud, pakub vahtsoojustus lisaks niiskus- ja soojuspidavusele ka suurepärast heliisolatsiooni, tänu millele ei pea eluruumides liigset välist müra taluma. 

  1. Paigaldamise lihtsus ja kiirus

Nagu varasemates artiklites arutanud oleme, on PUR vahu paigaldamine professionaalide käe all väga kiire ja lihtne ettevõtmine. Võrreldes muude soojustusmaterjalide paigaldamisega ei vaja vahtsoojustuse paigaldamine lugematul hulgal lisavahendeid ja -tööriistu. 

Pööningu soojustamine PUR-vahuga | pööningu soojustamiseks
Pööningu soojustamine PUR-vahuga

Pööningu ja lae soojustamise olulisus

Nagu nüüdseks tead, on põrandate ja vundamendi soojustamine maja üldise soojuspidavuse seisukohalt äärmiselt oluline. Seekord oleme katnud ka pööningu soojustamise tähtsuse. Kuid vaid nendest üksi on vähe. Et elamu oleks efektiivselt soojustatud, tuleb tagada, et ka pööningu alune lagi oleks kvaliteetselt soojustatud. Vastasel juhil riskid lisaks soojuskaole ka katusealuse niiskuse tekkimisega. PUR vaht pakub siinkohal suurepärast lahendust, luues ideaalse kattekihi, mis hoiab ära niiskuse kogunemise ja seeläbi seente ja hallituse tekkimise ohu. 

Kas vahtsoojustuse kasutamine pööningul on soodsam kui alternatiivsed lahendused?

Esmapilgul võib vahtsoojustamine võrreldes muude, alternatiivsete soojustusmaterjalidega tunduda kõrgem. Vaatamata sellele, tasuvad vahtsooojustuse kõrge kvaliteet, selle paigaldamise kiirus ja lihtsus ja soojuspidavate omaduste pikaajaline säilivus ennast kuhjaga ära. PUR vahuga kvaliteetselt läbi viidud soojustustööd tagavad elamu soojapidavuse pikkadeks aastateks ilma et peaksid tööde kordamise pärast muretsema. 

Varasemad postitused