Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Säästa PUR vahu abil ruumi ja elukeskkonda

by NoobiDoobiDoo

Enamik inimesi ei mõtle oma kodu ja selle tubade planeeringu kokkupanemisel sellele, kui palju ruumi peaksid nad arvestama soojustuse alla. Paraku võib mõningate soojustusmaterjalide puhul tegemist olla vägagi arvestatava pinnaga. Seekord räägime veidi lähemalt, kuidas PUR vahu puhul väärtuslikku elamispinda kokku hoida ja millised boonused PUR vahu eelistamisega lisaks ruumi kokkuhoiule veel kaasenvad.

PUR vaht soojustuse plussid elamispinna kokkuhoiul 

Kes vähegi elamu soojustamise või selle telgitagustega kokku on puutunud, teab, et soojustus nõuab ruumi. See, kui palju ruumi soojustusmaterjal enda alla täpselt võtab, sõltub valituks osutunud soojustusmaterjali efektiivsusest. Polüuretaanvahud pakuvad kordades paremat soojusisolatsiooni kui enamik tavapäraseid soojustusmaterjale. Tänu sellele, on võimalik samaväärse või isegi parema soojustuse saavutamiseks kasutada õhemat soojustuskihti, mis omakorda kulutab vähem ruumi ja jätab seega elamiseks rohkem vaba pinda. 

Mida peaksid PUR vahu kohta veel teadma?

PUR vahu suurepärane efektiivsus soojustusmaterjalina tuleneb eelkõige selle madalast soojusjuhtivusest. PUR vahu pooridesse suletud gaas on samuti oluline tegur. See gaas lisatakse PUR vahule tootmisprotsessi käigus, et vahu efektiivsust tõsta. Enamike tänapäevaste kasutusjuhtude puhul on selleks gaasiks pentaan, mille soojusjuhtivus on poole väiksem kui õhul.

 

Kõrge isolatsioonivõime

Võrreldes kõigi teiste enamlevinud soojustusmaterjalidega, tagab PUR vaht kõige parema soojusisolatsiooni efektiivsuse, kuna PUR vahul on oluliselt madalam soojusjuhtivus kui sellistel materjalidel nagu näiteks polüstüreenil, mineraalvillal või klaasvillal. PUR vaht, mille soojusjuhtivus on 0.23, on näiteks enam kui kahe kolmandiku võrra efektiivsem soojustaja, kui mõni materjal, mille soojusjuhtivus on 0.40.

pur vahu paigaldamine

Rohkem vaba elamispinda

Kuna PUR vaht võimaldab samaväärse või parema soojusisolatsiooni saavutamiseks kasutada oluliselt õhemat soojustuskihti, ei võta PUR vahuga tehtud soojustus kodus nii palju vaba pinda enda alla, kui alternatiivsed materjalid. See tähendab, et uute ehitiste puhul jääb palju rohkem toa pinda vabaks ja vanemate renoveeritavate hoonete puhul ei pea majaelanikud muretsema selle pärast, et elamispinda vähemaks jääb.

Suurepärane vastupidavus ka pika aja jooksul

Peale selle, et PUR vaht on välistele füüsilistele teguritele väga vastupidav, niiskus- ja temperatuurikindel ja keemiliselt stabiilne, on PUR vaht ka ajas vastupidavam kui enamik ehitisi. See tähendab, et PUR vaht tagab kvaliteetse soojustuse kodule kogu selle eluajaks. 

Efektiivne mitmel rindel

Jäiku polüuretaanplaate on võimalik lihtsate tööriistade abil lõigata ükskõik millisesse suurusesse. Rääkides aga polüuretaanist vahu kujul, võib saavutada veelgi suurema disainialase paindlikkuse. PUR vahtu võib lisaks edukalt kombineerida ka teiste ehitusmaterjalidega, tõstes seeläbi nende vastupidavust ja tugevust. Lisaks kodu soojustamisele, on PUR vaht laialt kasutusel ka tööstushoonetes ja isegi autotööstuses. 

Ületamatu energia tasakaal

Selle vastupidavuse ja elutsükli seisukohalt on PUR vahul suurepärane energia tasakaal. Kui kodu soojustamiseks PUR vahtu kasutada, aitab see näiteks oma eluaja jooksul kuni 70 protsenti rohkem energiat säästa, kui kõnealuse PUR vahu toomiseks vaja oli. 

Kui soovid tagada, et sinu kodu on pikkadeks aastateks efektiivselt soojustatud ja 2024 aastal küttearvete pealt kokku hoida, siis võta meiega ühendust.

Varasemad postitused