Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Kuidas PUR vahu abil elamu vastupidavust tõsta?

by NoobiDoobiDoo

Polüuretaanvahtusid kasutatakse igapäevaselt nii majapidamistes, kontorites kui näiteks lõõgastus- ja spordiasutustes mitmel erineval kujul ja viisil. PUR vahu laialdase kasutusala võib panna selle suurepäraste soojusisolatsiooni omaduste ja pritsitava PUR vahuga saavutatud kõrge õhupidavuse arvele. 

Polüuretaanid on mitmekülgsed, modernsed ja turvalised. Neil on lugematul hulgal kasutusvõimalusi kõiksuguste hoonetüüpide, tööstustoodete ja tarbekaupade puhul, aidates meie igapäevaelu lihtsamaks, mugavamaks ja loodussõbralikumaks muuta. PUR vahu kasutusvõimaluste nimekiri on pikk ja paistab aja jooksul vaid täienevat, kuna tegemist on tõepoolest äärmiselt mitmekülgse materjaliga. 

PUR vahu vastupidavus ja hoone vastupidavus

Miks kasutada PUR vahtu?

PUR vahu vastupidavus käib käsikäes selle jätkusuutlikkusega, mis pakub meile kodus mugavust ja lisakindlust. Järgnevalt toome välja viis moodust, kuidas see väljendub.

Keskkonnasõbralikkus

PUR vahu keskkonnasõbralikkus ja jätkusuutlikkus väljendub selles, et see aitab loodusresursse kokku hoida, kuna vähendab keskmist energia tarbimise vajadust. 

Mugavus

On mitmeid viise, kuidas polüuretaanid aitavad tõsta meie elamismugavust, mis puudutab mööblit ja kodust soojusisolatsiooni. Eelkõige aitavad nad kodu energiatõhusust ja soojapidavust tõsta. 

Mitmekülgsus

Polüuretaanil on lugematul hulgal kasutusalasid. Polüuretaani eelistavad väga paljud tööstusharud, kuna tegemist on väga kergesti kohanduva ja kättesaadava materjaliga, mida saab lisaks ka taaskäidelda. 

Pur vahu paigaldamine

Kaitse

PUR vahu kasutamine toob endaga suurel hulgal boonuseid kaasa ja pakub pindadele, millel seda kasutatakse, väga häid kaitseomadusi. 

Vastupidavus

PUR vahuga soojustatud pinnad ja elemendid säilitavad oma omadused ka pika aja jooksul. Loomulikult tuleb meeles pidada, et nende vastupidavus sõltub sellest, kas PUR vaht on paigaldatud professionaalselt ja kvaliteetselt. 

Hoone vastupidavus määrab selle jätkusuutlikkuse

Hoone disainis selle vastupidavusele tähelepanu pööramine ja selle arvesse võtmine aitab meil tõsta hoone eeldatavat eluiga ja saavutada madalamad ehitise ülalpidamiskulud. See on suureks plussiks nii majanduslikust kui keskkonna seisukohast. Seega aitab vastupidavate materjalide ja toodete kasutamine tõsta nii elamu tõhusust kui majaelanike elumugavust. 

Kui näiteks piirata välise õhu tuppa pääsemist ja kasutada kvaliteetseid soojustusmaterjale, on võimalik tagada kõigi siseruumide ja seadmete korralik toimimine ja kvaliteetne sisekliima – ja õhk. 

Selleks, et saavutada jätkusuutlik ehitis, tuleb tagada konstruktsiooni stabiilsus, korralik õhutihendamine, mugavus ja vastupidavus. Eriti olulised on mainitud omadused selleks, et saavutada kõrge energiatõhususega elamu. 

PUR vahu vastupidavus vs hoone vastupidavus 

Tänu selle peale kandmise tehnoloogiale ja paljudele positiivsetele omadustele aitab pihustatav PUR vaht kaasa kõigi järgnevate omaduste tõstmisele: 

Mugavus

Madal soojusjuhtivus on aidanud pihustataval PUR vahul saada üheks esimestest valikutest, mis puudutab elamute ja nende konstruktsioonide soojustamist.

Stabiilsus

Pihustatava PUR vahuga saavutatav nakkumine aitab hoone konstruktsioonile tugevust ja stabiilsust lisada. See on eriti oluline hoonete renoveerimisel, mille puhul on kasutatud ajastule omaseid tehnikaid ja mis on juba paljude väliste olude ja ajaga hakkama pidanud saama. 

Veekindlaks tegemine

PUR vahu veekindlad omadused ja pihustatava PUR vahu peale kandmise tehnoloogia loovad suurepärase “veekindlus efekti”, mis aitab õhulekkeid ära hoida, samas kui PUR vahu “hingavad” omadused võimaldavad veeaurul läbi vahu välja pääseda. Mõlemad neist omadustest aitavad tagada mugavuse, energiatõhususe, siseõhu kõrge kvaliteedi ja hoone üldise tervise.

Vastupidavus

PUR vahu poorne struktuur tagab selle, et materjal ja selle omadused püsivad muutumatuna ka pika aja jooksul. Tänu niiskuskindlusele ei kaota PUR vaht oma füüsilist stabiilsust ja aitab seeläbi ka hoone ja selle elementide pikaajalisuse tagamisele suuresti kaasa.

Varasemad postitused