Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

PUR vahu paigaldamise ekspertiis ja temperatuur

by NoobiDoobiDoo

Oleme varasemalt oma blogis käsitlenud hulgaliselt positiivseid aspekte, miks tasuks kodu soojustamisel traditsiooniliste soojustusmaterjalide asemel just PUR vahtu eelistada. Paraku pole head ilma halvata ja seetõttu räägime täna erinevatest asjaoludest, mida peaksid PUR vahu paigaldajat ja paigaldamise aega valides kindlasti arvesse võtma, et saavutada kvaliteetne ja pikaajaline tulemus.

Pur vahu süstimine
Pur vahu süstimine

Mida tuleb PUR vahtu paigaldades silmas pidada?

Kui küsid, kas PUR vahtu võib paigaldada igaüks, siis lihtne vastus sellele küsimusele on “ei”. PUR vahu paigaldamine on protsess, mis nõuab paigaldajalt väga spetsiifilisi erialaseid teadmisi ja oskusi, et saavutada parim lõpptulemus. Siinkohal ei ole kindlasti tegemist tööga, millega iga agar töömees ilusti hakkama saaks.

1. Planeerimine

Enne, kui PUR vahuga soojustamisega üldse peale saab hakata, tuleb kogu eesseisev protsess detailselt läbi mõelda ja planeerida. Kui PUR vahuga soojustamine lihtsa asjaarmastaja kätte usaldada, on tulemuseks halb kvaliteet ja kliendi jaoks raisatud aeg, energia ja raha. PUR vahu paigaldamisel on äärmiselt oluline, et paigaldaja teab täpselt, mida ta teeb. See tähendab, et paigaldajal peab olema selge teadmine sellest, kuidas tööks vajalikke materjale ja töövahendeid professionaalselt käsitseda.

2. Temperatuur

PUR vahu paigaldamisel on ka oluline arvesse võtta, et iga keskkond ei ole sellisteks soojustustöödeks sobiv. Oluline on silmas pidada, et PUR vahu paigaldamisel ei oleks ümbritsev keskkond liiga niiske ja temperatuur peab olema paigaldustingimustele vastav. Kui jätta need aspektid arvesse võtmata, ei toimu PUR vahu paigaldamiseks vajalikku keemilist reaktsiooni ja nii materjali- kui paigalduskulud on lihtsalt raisku läinud. Tasub kindlasti teada, et PUR vahtu saab ainult kuivale pinnale paigaldada. Lisaks tuleb arvesse võtta, et ümbritseva keskkonna õhuniiskus ka kuni päev pärast paigaldust liiga kõrge ei oleks.

3. Professionaalne paigaldaja

Üks, mis selge, kui soovid, et PUR vahu paigaldamine oleks tehtud kvaliteetselt ja tulemus püsiks pikka aega, tasub kindlasti eelistada kvaiteetset ja professionaalset paigaldajat. Positiivne on see, et kui oled endale hea PUR vahu paigaldaja palganud, ei ole protsess ise enam eriti ajamahukas ja korraliku töö tulemus jääb püsima pikaks ajaks.

pur vahu pritsimine | vahu paigaldamine
PUR vahu pritsimine

PUR vahu paigaldamistemperatuur

Nagu eelnevast segub, on PUR vaht paigaldamistingimuste osas võrdlemisi nõudlik. Siiski on lõpptulemus võrreldes alternatiivsete lahendustega kindlasti seda veidikest eeltööd ja vaeva väärt. PUR vahtu valides tasub kindlasti silmas pidada, et odava vahuga kipub pahatihti kaasnema ka odav kvaliteet, mis kokkuvõttes suurendab vaid kulusid, kui tehtud töö ümbertegemist vajab. Madala kvaliteediga vaht kipub kiiresti lõhenema ja oma vormi kaotama. Seetõttu tuleb alati eelistada garanteeritud kõrge kvaliteediga vahtu.

Meie Ecopuris kasutame vaid parima kvaliteediga Hunstmani PUR vahtusid. Kui enamik PUR vahtusid vajavad paisumiseks ligi 10-kraadist sooja, siis meie poolt kasutatavat Huntsmani PUR vahtu on võimalik paigaldada kuni -15 kraadiga, mis tähendab, et saame soojustustöid läbi viia isegi talvel. Tänu kõrgkvaliteetsele materjalile, mida oma töös kasutame, võib meiega ühendust võtta aastaringselt ja saame igal ajal tagada, et sinu PUR vahuga tehtud soojustustööd on alati kvaliteetsed ja püsivad pikka aega. Pikas perspektiivis tähendab see kliendi jaoks vägagi arvestatavat kulude, aja ja energia kokkuhoidu.

Varasemad postitused