Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Kas PUR vaht on inimeste tervisele ohutu?

by NoobiDoobiDoo

PUR vahu mitmekülgsus ja kohanduvus võimaldavad selle suurepärase soojustusmaterjali kasutamist igas elamus. Tänu oma vastupidavusele ja paigaldamise lihtsusele on PUR vaht viimastel aastatel koduomanike seas laialdaselt populaarsust kogunud. Sellele vaatamata on paraku PUR vahu ohutuse osas säilinud mitmeid valearusaamu ja negatiivseid arvamusi. Seekord uurime lähemalt, kas PUR vahu kasutamine elamu soojustamisel on elanike tervisele ohutu või kaasnevad sellega siiski teatud riskid. 

Turvalisuse tagamine soojustustööde käigus

Nagu varasemalt korduvalt rõhutanud oleme, on PUR vahu paigaldamiseks äärmiselt oluline palgata kogenud professionaalid. Spetsialistid teavad ja oskavad tagada kõigi ohutusnõuete järgimise, mis paigaldustöödega kaasnevad. Kõige ohtlikum moment PUR vahuga soojustamise juures esineb vahu komponentide segamise ajal. Kui koostisosad on alles vedelal kujul, on nende kahjulikkus tingitud vedelikes esinevate keemiliste ainete kõrgest kontsentratsioonist. Vahu paigaldamise ajal võivad need keemilised ühendid paigaldajate tervist negatiivselt mõjutada, kuid seda vaid juhul, kui paigaldajad ei järgi protsessi kvaliteetseks läbiviimiseks paika pandud ohutusnõudeid. 

katusealuse soojustamine, pur vaht
Pur vahu paigaldamine spreimeetodil

Spreimeetodil paigaldustööde ohutuks teostamiseks peavad spetsialistid rangetest ohutusnõuetest täpselt kinni pidama, et vältida mürgitust, põletusi või kahjustusi nägemisele. Paigaldajad kannavad seetõttu kaitseprille, kindaid, kaitsemaske, kõrvatroppe ja spetsiaalset riietust. Kõik kvaliteetse väljaõppe saanud professionaalid teavad täpselt, kuidas kogu protsessi ja enda ohutus tagada. Lisaks garanteerivad kogenud spetsialistid selle, et soojustatavaid alasid ümbritsevad pinnad ja elemendid ei saa töö käigus kahjustada. 

PUR vahu mõju siseruumide õhule

Soojustusmaterjali valides ei tohiks lähtuda vaid selle isoleerivatest omadustest. Sama oluline on tagada, et kasutatav materjal on ohutu kõigile majaelanikele – nii inimestele kui loomadele. Samuti on tähtis, et soojustusmaterjal ei mõjutaks negatiivselt siseruumides olevat õhku. Sellekohased uurimused ja testid näitavad, et PUR vaht on kõigile elusorganismidele 100% kahjutu.  

Seetõttu võib kindlalt väita, et müüdid PUR vahu kahjulikkusest on täpselt seda – väljamõeldud müüdid. Pärast kuivamist, on PUR vahu koostisosad nii inimestele kui loomadele täiesti kahjutud.

PUR vaht, seened ja hallitus

Lisaks sellele, et PUR vaht on kõigi majaelanike tervise jaoks 100% ohutu, kaasneb soojustusmaterjalide valikuga alati veel üks küsimus – kui head on selle niiskuspidavad omadused? Kui soojustusmaterjal ei taga piisavat kaitset niiskuse eest, ohustavad elamut hallitus ja seened, mis on omakorda äärmiselt kahjulikud elanike tervisele. 

Maja soojustamine PUR vahu süstimise teel

Ka siinkohal on PUR vaht võidukas. PUR vaht, eriti suletud pooridega versioon, pakub suurepärast niiskuskaitset ja hoiab tänu sellele ära hallituse ja seente tekkimise elamus. Lisaks sellele, et vahu imbuvus on vaid 2%, ei kaota vaht ka pika aja jooksul ja niisketes ning külmades tingimustes oma niiskuskaitsvaid omadusi. See on üks peamisi põhjusi, miks PUR vahtu võib äärmiselt erinevates situatsioonides, paikades ja oludes kasutada. PUR vahuga kaetud puidu lagunemine on sisuliselt võimatu, mis välistab omakorda mure hallistuse ja seente vohamise pärast. PUR vaht on seetõttu kindlaim valik iga elamu soojustamiseks, kuid eriti soojalt soovitame PUR vahtu eelistada elamute puhul, kus elab nõrgema immuunsüsteemiga ja vanemaid inimesi või lapsi. 

Nagu mainitud, on PUR vaht kuivanud kujul kõigile elanikele täiesti ohutu ning tagamaks kogu soojustusprotsessi turvalisust, tuleks alati eelistada kogenud professionaalide palkamist. 

Katusealuse soojustamine PUR vahuga

Varasemad postitused