Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Kuidas PUR vahu abil efektiivselt vundamenti soojustada?

by NoobiDoobiDoo

Rääkides elamu energiasäästlikkusest, on maja vundamendi soojustamine üks olulisemaid protsesse. Kvaliteetselt soojustatud vundament tagab kogu maja soojuspidavuse ja seeläbi väiksemad küttearved, samas kui halvasti tehtud või sootuks tegemata jäänud töö mõjub halvasti nii elanike tervisele kui nende rahakotile. Kui soovid tagada, et sinu maja vundament on efektiivselt soojustatud, on taaskord mõistlik PUR vaht appi võtta.

Põhilised vead pritsimismeetodil vundamendi soojustamisel

Vundamendi soojustamise olulisus ei tohiks kellelegi üllatusena tulla. Kui vundamendi soojustamisel on tehtud kehv töö või niiskuskaitset pakkuv kiht on liiga õhuke, kujutab see ehitise pikaajalisusele suurt ohtu. Peamised probleemid, millega sellises olukorras silmitsi tuleb seista, on külmasillad, kõrged küttearved, seinte lagunemine, maja struktuuri kahjustumine, seened, hallitus jpm. 

Et eelmainitud väljakutseid vältida, on äärmiselt oluline maja vundamenti soojustades õige soojustusmaterjal ja paigaldusmeeskond valida. Mis puudutab vundamendi soojustamist, on PUR vahu näol tegemist tõeliselt efektiivse ja kiiret lahendust pakkuva materjaliga. 

Millised on PUR vahuga vundamendi soojustamise eelised?

Võrreldes muude soojustusmaterjalidega, kaasneb PUR vahuga maja vundamendi soojustamisega hulgaliselt plusse. Järgnevalt toome välja viis peamist põhjust, miks peaksid vundamendi soojustamiseks PUR vahu valima.

 1. Kõige soojem isolatsioonimaterjal
  PUR vaht sobib suurepäraselt nii uute majade soojustamiseks kui juba olemasolevate soojusisolatsiooni probleemide parandamiseks. Kvaliteetse tulemuse saavutamiseks on vaja vaid õhukest isolatsioonikihti, mis tähendab, et tööks ei kulu liiga palju materjali, Lisaks ei pea muretsema ka materjalikao pärast, mis omakorda aitab tööde hinna mõistlikuna hoida.
 1. Vetthülgav materjal
  Tänu väga kõrgele veehülgavusele ja nakkuvusele sobib PUR vaht hästi vundamendi soojustamiseks. Isegi kui soojustustööde ajal peaks sadama, ei takista see protsessi edukat läbiviimist. 
 1. Tugevus ja vastupidavus
  PUR vahuga tehtud soojustus on väga tugev, vastupidav ja ei lase ka suurematel mehaanilistel jõududel ja raskustel materjali kahjustada. Varasemalt mainitud suurepärane nakkuvus aitab tagada, et soojustusmaterjal ei liigu ega lagune. Tänu sellele püsib kord PUR vahuga tehtud soojustus efektiivsena väga pikka aega. 
 1. Kiire paigaldusprotsess
  Nagu ka varasemalt rääkinud oleme, on PUR vahu üks põhilisi plusse see, et materjali paigaldusprotsess on võrreldes teiste soojustusvahenditega väga kiire ja professionaalide käe all ka äärmiselt lihtne protsess. Ühe päevaga on võimalik soojustada kasvõi 250 m2 vundamenti. Vedelik muutub vahuks ja kuivab sekunditega, seda ka sõltumata ilmastiku tingimuste muutumisest. 
 1. Jäta külmasildadega hüvasti
  PUR vahu hüdrodünaamiline paigaldus tähendab, et vahu ruumala suureneb paisudes umbes sada korda. Tänu esialgsele vedelale olekule pääseb PUR vaht ka kõige väiksematesse pragudesse ja avaustesse ning täidab need paisudes täielikult. Nii aitab PUR vaht tagada, et pärast soojustustööde lõppu ei pea elanikud kulukate ja ebameeldivate külmasildade pärast muretsema. 
Vundamendi soojustamine pur vahuga
Eramaja vundamendi soojustamine PUR vahuga

Kaitse oma kodu niiskuskahjustuste eest

On selge, et mida madalamale me ehitise struktuuris liigume, seda kõrgemaks muutub väline niiskustase ja seeläbi ka potentsiaalne niiskuskahjustuste tekkimise oht. Seetõttu on eriti oluline tagada, et ehitise vundamendi soojustamiseks valitud materjal võitleb efektiivselt niiskuse vastu. Võrreldes vahtpolüstüroolist või polüstüreenist soojustustega on PUR vahu eeliseks ka see, et vaht ei vaja enam lisa niiskuskaitset pakkuvat materjali. 

Kokkuvõtteks

Nagu eelnevast nähtub, on ridamisi põhjuseid, miks peaksid oma kodu vundamendi soojustamisel just PUR vahu kasuks otsustama. Lisaks paljudele omadustele, mis aitavad soojus- ja niiskusisolatsiooni efektiivsuse tagada, võid professionaalide poolt paigaldatud PUR vahu puhul kindel olla, et töö kvaliteet püsib kõrge ja muutumatuna pikki aastaid. Sina saad tänu sellele aga mõnusat elukeskkonda ja madalaid küttekulusid nautida. 

Varasemad postitused