Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Miks on elamu õhutihendamine vajalik?

by NoobiDoobiDoo

Tänapäeva keskkonnateadlikus maailmas on energiatõhusus ja jätkusuutlikkus muutunud ühtedeks peamistest aspektidest, mida nii koduomanikud kui ettevõtted kinnisvara soetamisel ja rajamisel silmas peavad. Tõusvate elektrihindade ja kasvava sooviga vähendada oma ökoloogilist jalajälge, on äärmiselt oluline leida viise, kuidas vähendada kasutatava energia hulka. Üks parimaid viise selle eesmärgi saavutamiseks, on tagada oma elamu kvaliteetne õhutihendamine. Seekord räägimegi lähemalt kodu õhutihendamise olulisusest ja kuidas PUR vaht saab siinkohal suureks abiks olla. 

Mis on õhutihendamine?

Õhutihendamise all peetakse silmas igasuguste vahede, pragude ja muude avauste sulgemist, et vältida õhu lekkimist nii elamusse sisse, kui sellest välja. Siinkohal käib jutt maja välispidisest struktuurist, sh seintest, akendest, ustest ja katusest. Ka esmapilgul tähtsusetu ja väikesena näivad avaused võimaldavad tegelikult vägagi arvestatavat õhu liikumist, mis omakorda viib suurenenud energiakao, ebamugava sisekliima ja suurenenud küttearveteni. 

Miks on kodu õhutihendamine vajalik?

Suurem energiatõhusus

Kvaliteetselt õhutihendatud elamu tagab märgatavalt väiksema energiakulu, kuna soojusülekanne on minimeeritud nii sise- kui välistingimustes. Elamu õhutihendamine loob soojusbarjääri, mis aitab vältida õhulekkeid ja seeläbi tagada, et jahutatud õhk püsib suvel toas ja talvel ei pääse külm õhk tuppa. See omakorda aitab vähendada kütte- ja jahutussüsteemidest sõltumist, aidates nii kaasa energia säästmisele ja väiksematele kommunaalkuludele. 

Meeldiv sisekliima

Õhulekked ei aita ainult jahutatud õhu välja pääsemisele kaasa, vaid võimaldavad ka välisel õhul kogu oma niiskuse, tolmu ja saastega tuppa pääseda. Soovimatud tuuletõmbused ja temperatuuri kõikumised muudavad koduse sisekliima ebameeldivaks, vähendades seeläbi majaelanike produktiivsust ja üldist heaolu. Korralik õhutihendamine aitab tagada stabiilse toatemperatuuri, vähendab tuuletõmbusi ja tõstab toas oleva õhu kvaliteeti, muutes seega kogu sisekliima elanike jaoks meeldivaks. 

PUR vaht õhuniiskuse vastu

Parem vastupidavus ja konstruktsiooni terviklikkus

Õhulekked võivad põhjustada niiskuse sisse imbumist, mis on konstruktsioonide kahjustumise, hallituse leviku ja mädanemise peamine põhjustaja. Hoides õhutihendamise abil ära niiskuse pääsemise konstruktsioonidesse, aitad tagada elamu pikaajalisuse ja tervislikkuse. Lisaks saad nii säilitada toas oleva õhu kõrge kvaliteedi, vältides hallituse ja seente kasvu ja levikut. 

Miks on PUR vaht õhutihendamiseks parim valik?

Suurepärane õhulekete sulgeja 

Pritsitav PUR vaht on väga mitmekülgne materjal, mis pealekandmise käigus paisub ja seeläbi ka kõige väiksemad praod ja avaused täidab. See nakkub paljude pindadega, sh puidu, betooni ja metalliga, luues ühtlase õhutiheda barjääri. PUR vahuga tehtud õhutihendamine minimeerib soojuskadu, õhulekkeid ja niiskuse imendumist. 

Väga hea soojusisolaator

Pritsitav PUR vaht loob soojusisolatsiooni, mis toimib suurepärase õhubarjäärina ja aitab vähendada soojuskadu. Selle kõrge soojustakistus aitab ära hoida soojusjuhtivust, tänu millele on PUR vaht ideaalne valik külmas kliimas. Soojusliikuvust vähendades aitab PUR vahuga tehtud soojustamine vähendada energia kasutust ja luua meeldiva sisekliima. 

niiskus kontroll PUR vahuga

Niiskus kontroll

PUR vahuga tehtud soojustus toimib äärmiselt efektiivse niiskustõkkena. See vähendab selliste niiskusega seotud probleemide tekkimise tõenäosust nagu nt kondensatsioon, hallitus, mädanemine ja seened. Pritsitava PUR vahu suletud pooridega struktuur hoiab ära veeauru läbi pääsemise, säilitades nii kuiva ja tervisliku elukeskkonna. 

Miks eelistada PUR vahuga tehtud õhutihendamist?

Elamu kvaliteetne õhutihendamine on tark valik, aidates kaasa kodu energiatõhususe, elamismugavuse ja säilivuse tõstmisele. PUR vaht täidab kõik korralikuks õhutihendamiseks vajalikud nõuded ja garanteerib majaelanikele mugava ja tervisliku elukeskkonna, vähendades seejuures kodu küttearveid. 

Varasemad postitused