fbpx

Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

PUR vahuga fassaadi soojustamise eripärad

by NoobiDoobiDoo

Elamu fassaadi soojustamine mängib kodu üldise mugavuse ja pikaajalisuse tagamisel väga olulist rolli. Sõltumata sellest, kas soojustamist vajab alles ehitusjärgus maja fassaad või on käsil kodu renoveerimine, mille käigus tuleb üle vaadata ka elamu soojapidavus, õige soojustusmaterjali valik aitab tulevased küttearved kontrolli all hoida ja majaelanikele hubase ja tervisliku elukeskkonna luua.

Seekord uurime lähemalt, millistele aspektidele tuleb elamu fassaadi soojustades tähelepanu pöörata ja kuidas PUR vaht ka sellise ettevõtmise puhul abiks on.

Millised omadused peavad olema fassaadi soojustusmaterjalil? 

Selleks, et fassaadi soojustusmaterjali saaks pidada kvaliteetseks ja efektiivseks soojustusmaterjaliks, peab see olema madala soojusjuhtivuse ja kõrge soojustakistusega. Lisaks peaks fassaadi soojustamiseks kasutatav materjal tagama hea heliisolatsiooni ja olema tule- ning niiskuskindel. Loomulikult tuleks peale eelmainitute võta arvesse ka mitmeid muid faktoreid nagu näiteks soojustusmaterjali loodussõbralikkus, vastupidavus ja jätkusuutlikkus. Kõik nimetatud omadused iseloomustavad polüuretaanvahtu. 

Miks tasub fassaadi soojustamiseks kasutada PUR vahtu?

Nagu mainitud, vastab PUR vaht kõigile peamistele tingimustele, mida tuleb fassaadi soojustusmaterjali valides silmas pidada. PUR vahtu paigaldatakse kas pritsimise või süstimise teel. PUR vahu näol on tegemist äärmiselt kerge materjaliga. Lisaks sellele, et PUR vaht pakub suurepärast soojapidavust ja aitab isoleerida liigset müra ja helisid, on polüuretaanvahu kasutamise võrdlemisi lihtne ja kiire protsess ning vahtu saab kasutada ka kõige keerulisemalt ligipääsetavates kohtades. 

Elamu fassaadi ja seinte soojustamise eripärad

Otsustades elamu soojustamisel PUR vahu kasuks, võid kindel olla, et kodus on võimalik saavutada maksimaalne energiatõhusus, mis omakorda tagab väiksemad küttearved, kuna soojus ei pääse majast põgenema. Fassaadi soojustamise protsess on PUR vahtu kasutades kiire, kuigi nagu muude soojustustööde puhul, nii on ka PUR vahu puhul oluline, et eeltöö on korralikult tehtud. See tähendab, et ka aja karkass peab varasemalt paigaldatud olema.   

fassaadi soojustamiseks | fassaadi soojustamine

Kas suletud või avatud pooridega PUR vaht?

Paigaldades PUR vahtu pritsimise meetodil, sobib fassaadi soojustamiseks nii avatud kui ka suletud pooridega vaht. Õige valiku tegemiseks tuleb silmas pidada elamu üldist seisukorda, selle omapärasid ja seda, kui soojapidav hoone olema peab. Kuna kahte täpselt ühesugust hoonet ei leidu, tasub siinkohal kindlasti usaldada ekspertide arvamust. 

Nagu ka varasemalt rääkinud oleme, on PUR vaht äärmiselt vastupidav ja tagab kodu pikaajalisuse. Soojustustööde tulemusena nakkub vaht seina pinnale ja püsib seal aastakümneid, tagades eluruumide soojuse, mugavuse ja tervislikkuse. PUR vahtu kasutades ei ole vaja muretseda ka selle pärast, et soojustusmaterjal aastatega oma soojapidavad omadused kaotaks ja seeläbi elamut külmasillad ohustama hakkaksid. Paraku kaasneb selline risk mitmete alternatiivsete variantidega nagu näiteks villaga tehtud soojustusega. Suletud pooridega vahtu kasutades on võit eriti suur, kuna sellisel juhul ei ole vaja tuule- ega aurutõket paigaldada. See omakorda muudab kogu protsessi veelgi kiiremaks. PUR vahtu saab edukalt kasutada nii hoone seest- kui väljastpoolt soojustamisel, rääkimata sellest, et vahtu saab süstida ka kõikvõimalikkesse avaustesse ja tühimikesse, et maksimaalne soojapidavus saavutada. 

Avatud pooridega vaht imab edukalt niiskuse ja vee endasse, olles samas hingav materjal. Seetõttu ongi oluline PUR vahtu valides usaldada professionaale, kes elamu eripärasid arvesse võttes parima otsuse langetada suudavad. 

Kui soovid enda kodu fassaadi soojustada efektiivselt ja kvaliteetselt, võta meiega ühendust ja leiame just sinu kodu jaoks parima lahenduse. 

Varasemad postitused