Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Kas PUR vaht sobib puitmaja soojustamiseks?

by NoobiDoobiDoo

Puitkarkassiga maja soojustamine polüuretaanvahuga on kiire ja energiasäästlik protsess, mille tulemusel saab maja efektiivselt nii külma kui liigse müra vastu kaitstud. Võrreldes teiste turul olevate konkurentidega, pakub PUR vaht ka kõige õhupidavamat soojustust.

Puitmajade puhul tuleb meeles pidada, et puit peab saama n-ö hingata. PUR vahu spetsiifilised omadused aitavad tagada puidust maja pikaealisuse ja kaitsta puitu liigse niiskuse eest, mis omakorda võib viia nii majaelanike kui elamu enda tervist ohustavate hallituse ja seente tekkeni.

Puitmaja soojustamise eripärad

Teadupoolest on puidu näol tegemist ühe vanima kasutuseloleva ehitusmaterjaliga. Vaatamata sellele, et tänapäevane ehituskunst on varasemast juba valgusaastate kaugusele arenenud, ei ole inimeste eelistused ehitusmaterjalide valimisel väga palju muutunud. Muutunud on aga see, kuidas maju ehitatakse ja soojustatakse. Soojustusmaterjale puudutavad arengud pakuvad nüüd koduomanikele laialdaselt valikuid, mis võib aga õige otsuse tegemise mõnevõrra keerukamaks muuta.

Paljud majaomanikud otsustavad viimasel ajal kodu soojustamisel PUR vahu kasuks ja seda hea põhjusega. Mis saab aga siis, kui PUR vah soojustust puitmaja soojustamisel kasutada? Uurime lähemalt, kuidas need kaks materjali omavahel sobivad.


PUR vaht on loodussõbralik soojustusmaterjal, mis on suurepärane kaaslane loodussõbralikule ehitusmaterjalile nagu puit. PUR vaht aitab elamus vajalikku soojusenergiat säilitada, mis omakorda viib selleni, et kodu soojustamiseks ei ole enam nii palju lisakütet vaja ja see kajastub majaelanike rõõmuks lõpptulemusena vähenenud küttearvetes.

Puit ja PUR vaht – kas sobiv kombinatsioon?

Vastates eeltoodud küsimusele lühidalt, siis jah, PUR vaht sobib puitmaja soojustamiseks. On ju teada fakt, et PUR vaht on soojustusmaterjalina tuntud just selle poolest, kui paljudel erinevatel pindadel ja ruumides seda edukalt kasutada saab.


Peamine põhjus selleks peitub PUR vahu tööpõhimõtte eripäras, mis puitkonstruktsioonidele mitmel moel suurepärast tuge pakub. Järgnevalt toome välja vaid mõned viisid, kuidas PUR vaht puitmajadele kasulik on:


1. Vähe sellest, et PUR vaht ei muutu niiskeks, see on lause vetthülgav materjal, mis loomulikult on puitkonstruktsioonide puhul äärmiselt oluline omadus. Niiske puit võib viia hallituse ja mädanemiseni, mis omakorda võib kogu hoone täielikult rikkuda, kui puit on elamu põhiline struktuuriline tugimaterjal.

2. Lisatoetus: PUR vaht võib puidust konstruktsioonidele pakkuda lisatoetust. Puidule PUR vahtu kandes on võimalik puitu tugevdada ja seeläbi ka maja seinad stabiilsemaks muuta.

3. Õhkupidav soojustus: PUR vaht paisub oma esialgse ruumalaga võrreldes kuni 100-kordseks, mis aitab luua õhutiheda isolatsioonikihi. See omadus aitab oluliselt kaasa soojuskao vältimisele ja aitab lisaks tekitada ka niiskuskaitse, mis hoiab kahjulike seente ja hallituse tekke ära. Lisaks ei vaju PUR vahuga soojustus ära ja pakub puitmajale efektiivset kaitset pikkadeks aastateks.


4. Loodussõbralik: Nagu mainitud, sobib loodussõbralik PUR vaht soojustus suurepäraselt loodussõbraliku puitmaja sojustamiseks. Vähendades maja soojusenergia kadu, aitab PUR vaht küttearved kontrolli all hoida.

PUR vaht puitkonstruktsioonidel

Sõltumata sellest, kus oma kodus veidi lisa soojuspidavust vajad, PUR vaht on abiks igal pool. Mõeldes puitmaja konstruktsioonide soojustamisele, mõeldakse tihti vaid seinte soojustamisele ja kuigi PUR vaht on seinakonstruktsioonidele ideaalne, laieneb selle kasutusala oluliselt kaugemale.


PUR vahu unikaalne võime sobituda pea iga pinnaga tähendab, et seda soojustusmaterjali saab kasutada palju enamates kohtades, kui vaid seinte soojustamisel. PUR vahuga on võimalik soojustada katuse konstruktsioonis olevaid puitelemente, puitpõrandaid ja isegi keldrit, kus niiskusprobleem kipub pahatihti kõige tõsisem olema.


Nagu eelnevast nähtub, sobib PUR vaht puitmaja soojustamiseks suurepäraselt, pakkus kodule efektiivset soojuskaitset, vähendades koduomanike küttearveid ja tagades kvaliteetse soojapidavuse pikkadeks aastateks.

Varasemad postitused