Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Kuidas objekt PUR vahuga soojustamiseks ette valmistada?

by NoobiDoobiDoo

Et elamu soojustustööd võimalikult kiiresti ja efektiivselt kulgeksid, on oluline enne töödega alustamist teha vajalikud ettevalmistused. Kuigi PUR vahu paigaldamine ei ole professionaalide käe all sugugi keeruline protsess, võivad halvasti või sootuks tegemata jäänud ettevalmistustööd lõpptulemuse kvaliteeti negatiivselt mõjutada. Seekord räägime lähemalt, kuidas tuleks objekt enne soojustustöödega peale hakkamist ette valmistada, et PUR vahu paigaldajate töö saaks kiiresti ja kvaliteetselt kulgeda. 

1. Vabasta vajalikud alad

PUR vahtu ei ole võimalik kvaliteetselt paigaldada, kui suured esemed blokeerivad vertikaalset või horisontaalset ligipääsu soojustatavale alale. Kuna pihustatavale pinnale peaks toetuma horisontaalne redel, võtavad meeskonnad üldjuhul vajalikele pindadele ligipääsemiseks tellingud appi. Sellest tulenevalt tasuks enne paigaldajate saabumist tagada, et kõik alad, kuhu paigaldajad võivad ligipääsu vajada, on kõrvalistest esemetest vabastatud.

PUR vahu paigaldajate töö on kõike muud kui statsionaarne, mistõttu tasub arvestada, et liikumisruumi jääb nii spetsialistidele endale kui nende töövahenditele. Et vajalik varustus tuleb ka meeskonna sõidukitest tööplatsile tuua, taga, et lisaks muudele aladele on ka sinu sõiduteelt tööalale viiv tee muudest asjadest vabastatud. 

Pur vahu süstimine
PUR vahu süstimine betoonseina

On arusaadav, et soojustustööd võivad leida aset samal ajal, kui mitmed muud ehitustööd, mis omakorda tähendab, et sinu maja ümbrusest võib leida mitmeid ehitusega seotud asju. Sellele vaatamata tuleks nii soojustustöödeks vajalike vahendite lihtsaks liigutamiseks kui paigaldajate turvalisuse garanteerimiseks nii aed kui ülejäänud maja ümbrus soojustustööde ajaks puhtaks teha.  

2. Soojustus sisse

PUR vahu paigaldamise juures mängib õige temperatuur olulist rolli. Kuigi meie poolt kasutatav polüuretaanvaht on kõrgkvaliteetne ja talub isegi kuni 15 külmakraadi, on nii paigaldajate kui töö kvaliteedi huvides mõistlik töökeskkonnas veidi soojem temperatuur luua. Soe temperatuur aitab tagada, et tööde läbiviimiseks puhastatud alad püsivad kuivana, mis on üks PUR vahu paigaldamise põhitingimusi. Et vaht saaks toimida täpselt nii, nagu ette nähtud, on oluline, et töökeskkonnas on õige temperatuur.

3. Vii muud tööd enne lõpule

Enne soojustusmaterjali paigaldamist tuleb garanteerida, et muud süsteemid ja vajalikud tugipaigaldused on lõpule viidud. Soojusisolatsioon paigaldatakse siis, kui kütte-, ventilatsiooni-, jahutus- ja elektrisüsteemidega seotud tööd on valmis. Vajalikud katted ja tugisüsteemid peaksid olema paika pandud enne, kui PUR vahu paigaldajad objektile kutsuda. 

Kuna vahtisolatsioon paigaldatakse vedelal kujul, täidab see kõik vabad õõnsused. Seetõttu tuleb kindel olla, et enne soojustustöödega alustamist on täidetud kõik avaused ja praod, kuhu soojustus sattuda ei tohiks või kuhu see peaks püsima jääma. Vastasel juhul valgub soojustusmaterjal lihtsalt avause teisest otsast välja ja nii töö, aeg kui materjal on lihtsalt raisku läinud.  

4. Ligipääs elektrile

Meie meeskond saabub tööplatsile küll elektrigeneraatoriga, aga meie töö teeb kindlasti oluliselt lihtsamaks ja mugavamaks see, kui tööalal on olemas elektriühendus ja pistikud. PUR vahu paigaldamiseks kasutatavad töövahendid töötavad elektri toel, seega on kogu protsess kiirem ja lihtsam, kui vajaminev ligipääs elektrile on tagatud. 

pur vahu paigaldamine
PUR pritsvahuga lae soojustamine

5. Kata lähedalasuvad pinnad 

Nagu mainitud, peaks tööalade ümbrus olema puhas ja kõrvalistest objektidest vabastatud. Lisaks sellele tasuks katta kõik ümbritsevad hinnalised asjad vastupidava kilega, et tagada, et soojustusmaterjal neile sattudes esemeid ei kahjustaks. Meie meeskond on valmis tagama, et aknad, uksed, vann jms saavad kiledega kaetud, et tööde käigus pihustatav vaht neid ei rikuks. Hakkame soojustustöödega peale alles siis, kui kõik kõrvalised esemed on turvaliselt kaitstud.

6. Leia sobiv peatuspaik

Kuigi PUR vahu paigaldamine on võrdlemisi kiire protsess, tuleks tööde lõppenuks lugemiseks anda umbes ööpäev aega. Seetõttu on mõistlik kõigil hoone elanikel tööde tegemise ja lõpptulemuse valmimise ajaks pigem muu peatuspaik leida. Paigaldustööde lõpetamise hetkest tasuks arvestada, et järgneva 24 tunni jooksul peatutakse kuskil mujal kui elamus, kus soojustustöid läbi viidi.

Kokkuvõtteks

Professionaalne PUR vahu paigaldusmeeskond viib soojustustööd läbi kiirelt ja kvaliteetselt. Siiski saad eelnevaid samme järgides ka omalt poolt tagada, et kogu protsess on võimalikult mugav ja lõpptulemus kvaliteetne. Kui valid soojustustööde tegemiseks meie meeskonna, anname sulle hea meelega enne tööde alustamist nõu, kuidas saad ettevõtmisega ka ise kaasa aidata, et töö mõlemale poolele võimalikult sujuv ja kiire oleks. 

Varasemad postitused