Seekord jätkame populaarsete soojustusega seotud müütide ja linnalegendide lainel ja heidame pilgu järgmistele PUR vahuga kaasas käivatele arvamustele.
Pritsitavat vahtu ei saa talvekuudel paigaldada
Pritsitavat PUR vahtu on võimalik paigaldada aastaringselt, ilmastikutingimustest sõltumata. Ainus erand, mis võib paigaldustöid siiski mõjutada, on tõeliselt ekstreemne ilm, mis ei võimalda PUR vahu paigaldajatel väljas töötada. Üldjuhul saavad professionaalsed ja korraliku väljaõppe saanud PUR vahu paigaldajad aga PUR vahu paigaldamisega ka talvel muretult hakkama.
Olemasolevaid välisseinu saab soojustada pööningu kaudu
Nagu varasemalt rääkinud oleme, on PUR vahu paigaldamine õigete käte all kiire, lihtne ja muretu protsess. Enamasti soojustatakse seinu väljastpoolt, kuid vajadusel on võimalik PUR vahtu seintesse ka seestpoolt süstida. Siiski, mitte kunagi pööningu kaudu.
Kui üritada sellist tööd pööningu plaatide kaudu teha, ei õnnestu paigaldajatel kõiki õõnsusi ja avausi edukalt täita. Kui seintes on veel takistusi nagu näiteks aknad, tuleks täitmist vajavatele õõnstustele nagunii teise nurga alt läheneda.
Elektrijuhtmeid ja uusi juhtmeid ei saa vedada, kui seina on paigaldatud vahtisolatsioon
Avatud pooridega vaht on painduv materjal, mis tähendab, et sellega on äärmiselt lihtne töötada, kui mingil põhjusel peaks pärast soojustustöid tekkima vajadus juhtmestikku ümber paigutada. Süstitud vaht teeb ka uutele juhtmetele seina sisse tee tegemise lihtsaks, kuna sellest on võimalik vajalik tee juhtmestiku jaoks lihtsalt läbi lükata. Kui sein on avatud, võib vajaliku tee juhtmestiku jaoks soojustuse sisse kas või noaga lõigata.
Majal on vaja hingata ja vahtsoojustus ei võimalda seda
Kui muretsed selle pärast, et su kodu on liiga tihedalt soojustatud, on tegelik murekoht hoopis elukeskkonna õhu kvaliteedis ja toas olevas õhuniiskuses. See tähendab aga, et oluline on tähelepanu pöörata kodu kütte- ja ventilatsioonisüsteemile. Vahtsoojustuse ülesandeks on tagada, et külm õhk ei pääse jaheda ilmaga väljast sisse ja soe õhk toast välja. Samuti, et suvel püsiks tuba mõnusa ja jahedana. Mis puudutab aga seda, et kodu soojustamise käigus umbseks ei muutuks, siis see ülesanne peaks ikkagi korraliku ventilatsioonisüsteemi kanda jääma.
PUR vahuga tehtud soojustus muudab toa täiesti helikindlaks
Kuigi vahtsoojustus ei suuda kogu välist müra siiski täielikult elimineerida, aitab see kodus oleva mürataseme vähendamisele märgatavalt kaasa.
Siinkohal tuleb siiski meeles pidada ja arvesse võtta seda, kus paikneb kanalisatsioon, torud, erinevad kodumasinad ja milline on maja üldine ülesehitus. Kõik need tegurid mängivad lõpliku mürataseme määramisel arvestatavat rolli. Kuigi PUR vaht soojustus ei paku täielikku heliisolatsiooni, aitab see mürataset kuni 80% vähendada. Tasub ka teada, et avatud pooridega vahul on müra summutavad omadused, suletud pooridega vahul aga mitte.
Selle soojusjuhtivusteguri tõttu, tuleks alati eelistada suletud pooridega vahtu
Vaatamata sellele, mida isegi internet pahatihti kinnitada võib, ei ole suletud pooridega vaht alati kõige parem lahendus, et sinu soojustuse eesmärgid saavutada. Lähtuvalt sellest, millised ruumid ja pinnad soojustamist vajavad, tuleb ka otsutada, kas targem valik on avatud või suletud pooridega vaht. Selle otsuse langetamisel ei ole tegelikult ühest vastust, vaid valiku tegemisel tuleb arvesse võtta mitmeid erinevaid asjaolusid. Kindlasti ei tasu arvata, et suletud pooridega vaht on igas olukorras ainuõige valik.
Järgmises artiklis toome teieni juba viimased levinumad müüdid ja väärarusaamad seoses PUR vahuga. Kui sul aga esimene osa veel lugemata on, heida pilk meie eelmisele artiklile.