Tallinn | Tartu | Pärnu | Kuressaare

Levinumad müüdid PUR vahu kohta 1

by NoobiDoobiDoo

Kuna tänapäeval on nii õige kui valeinfo meist alati vaid paari kliki kaugusel, on valearusaamad ja müüdid kiired tekkima. Vahtisolatsioon on viimase paarikümne aasta jooksul drastiliselt muutunud, mis tähendab, et paljud väited, mis 20 aastat tagasi võisid tõele vastata, on nüüdseks juba ajast ja arust. Järgneva paari artikli käigus uurime lähemalt mõningaid levinumaid müüte seoses PUR vahuga ja teeme selgeks, kas mõnel neist on ka tõepõhi all või on tegemist vaid külajuttudega. 


Siinkohal tasub meeles pidada, et kõik PUR vahud ei ole võrdsed ja väited, mis ühe vahu puhul on tõesed, ei pruugi teise puhul alati paika pidada. 

Populaarsed vahtisolatsiooni müüdid ja valearusaamad 

Suletud pooridega vaht toestab elamu konstruktsiooni

Vaatamata sellele, et suletud pooridega vaht on väga vastupidav materjal, ei ole see siiski päris nii vastupidav. Kuigi tihtipeale väidetakse, et suletud pooridega vaht toetab maja konstruktsiooni, võib öelda, et kipsplaat on selle koha pealt sama tugev. Kui vajad soojusisolatsiooni sellel eesmärgil, et oma kodu struktuuri püsti hoida, on tegelikult aeg hoopis suurem disainialane murekoht lahendada.

Katusele vahtisolatsiooni pritsimine rikub katusesindleid

Kui pööningute ja katusealuste isoleerimisega alles alustati, uskusid paljud, et isolatsioon ise on soojusallikas. Nagu nüüdseks teame, ei ole see tõsi. Soojusisolatsiooni näol on tegelikult tegemist tõkkega, mis eraldab kahte erineva temperatuuriga ala. Mis puudutab nn “kuuma katuse” teooriat, siis ventileerimata pööning võib lihtsalt katuse temperatuuri veidi tõsta. See ei kujuta endast aga katusesindlitele mingit ohtu. Tänaseks on teaduslikult tõestatud, et sindlite temperatuur võib ventileerimata pööningu puhul maksimaalselt paari kraadi võrra kõrgem olla, kui ventileeritud pööningu puhul.

Pritsitava PUR vahu lõhna on veel aastaid tunda

On äärmiselt oluline, et tead täpselt, millist materjali sinu valitud PUR vahu paigaldaja sinu kodu soojustamiseks kasutab ja et tegemist on tõepoolest professionaalse ja kogenud paigaldajaga. Ecopuri poolt kasutatavatel vahtudel ei ole sisuliselt mingit lõhna, kuid on mitmeid materjale, millel on tõepoolest tugev ja spetsiifiline aroom. Et ebameeldivaid üllatusi vältida, uuri enne soojustustöödega alustamist kindlasti, millist soojustusmaterjali palgatud meeskond sinu kodu soojustamiseks kasutab.

pur vaht soojustus

Avatud pooridega vaht imab niiskust nagu käsn

Jah, turul on mõningaid avatud pooridega PUR vahtusid, mis tõesti imavad vett nagu käsn, aga on ka selliseid, mis seda ei tee. Varasemalt saatis avatud pooridega vahtu alati teadmine, et see on äärmiselt vettimav, kuid õnneks on see arusaam tänaseks muutunud. Tegelikkuses on avatud pooridega PUR vahu üks suurimad eeliseid see, et ta ei hoia vett endas ja tänu sellele aitab vältida hallituse ja seente teket ja levikut. 

Nagu ka eelnevas punktis mainitud, on ülimalt oluline, et klient teab, millist soojustusmaterjali tema kodu soojustamiseks kasutatakse. Kvaliteetsed PUR vahu paigaldajad ei kasuta vahtusid, mis vett või niiskust endas hoiavad. 

Kui PUR vaht on paigaldatud, tuleb kodust pikka aega eemal olla

pur vahu paigaldamine

Ei, tegelikult ei ole isegi otsest vajadust üldse kodust lahkuda. Soovitame vaid seda, et majaelanikud ei viibiks samas toas, kus PUR vahu paigaldamine parajasti toimub. Kui mõni PUR vahu paigaldaja väidab, et pead kodust pärast soojustuse paigaldamist lahkuma, siis on meie soe soovitus kindlasti täpsustada, mis sellise nõudmise taga peitub. 

Vahtsoojustus tõmbub aja jooksul kokku 

Kehvasti paigaldatud või segatud vahtisolatsioon võib aja jooksul probleeme tekitada, mis on ilmselt ka põhjus selle müüdi tekkimise ja levimise taga. Kui PUR vaht on kvaliteetselt ja õigetes tingimustes paigaldatud, ei ole selle kokku tõmbumise pärast kindlasti muretseda vaja. Me ei väsi kordamast, et PUR vahu paigaldajat valides tasub teha põhjalik eeltöö, tagamaks, et kvaliteetne soojustus kestab pikki aastaid ja sind ei oota ees kehvasti tehtud tööst tingitud probleemid.

Kui tahad teada, millised müüdid veel PUR vahuga seoses liikvel on, jää ootama meie järgmist artiklit.

Varasemad postitused